PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Wiadomości

Comenius w Rabce

Czwartek, 6 grudnia 2012 r.
Autor: Jan Ciepliński

fot. Jan CieplińskiDzień 5 grudnia był wyjątkowym dniem w Zespole Szkół Uzdrowiskowych w Rabce. Społeczność szkolna gościła przedstawicieli ze szkół partnerskich współpracujących w Programie Europejskim „Comenius” z: Finlandii, Wielkiej Brytanii, Cypru, Rumunii, Turcji i Portugalii.


Jest to trzeci projekt realizowany przez tę szkołę, a jego głównym tematem jest woda. Tytuł dwuletniego projektu brzmi „WikiWaterWorld” czyli wirtualny świat wody. (więcej o programie można przeczytać na stronie internetowej szkoły).

Zespół Szkół zaszczycili również swoją obecnością przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego: kierownik Zespołu ds. Szkolnictwa Regionalnego - Anna Grzegórzko-Piętak, główny specjalista tegoż zespołu – Agnieszka Szpilska, wizytator Kuratorium Oświaty w Nowym Targu – Alicja Sienkowiec oraz przedstawiciele służby zdrowia Uzdrowiska-Rabka S.A.

Wizytę rozpoczęła dyrektor ZSU Urszula Dec-Palarczyk witając licznie zebranych gości, uczniów biorących udział w projekcie oraz rodziców dzieci przebywających w placówce. Część artystyczna rozpoczęła się przedstawieniem teatralnym „Wars i Sawa”. Najmłodsze pociechy z klas I-III z dziecięcą radością i entuzjazmem zaśpiewały piosenki w języku angielskim i zatańczyły do nich układ choreograficzny, wywołując uśmiech na twarzach gości. Uczniowie klas starszych zaprezentowali piosenki w języku polskim oraz zaśpiewali „Wonderful life” aranżując tło do prezentacji multimedialnej dokumentującej dotychczasowe działania krajów partnerskich w projekcie. Po występach gospodarzy przyszedł czas na prezentację każdej delegacji zagranicznej. Przedstawiciele poszczególnych krajów opowiadali o rzeczach charakterystycznych dla ich regionu i wkładali przywiezione ze sobą rzeczy do przygotowanej „europejskiej walizki”, która w mgnieniu oka zapełniła się po same brzegi.

W ramach wymiany doświadczeń delegacje zagraniczne obserwowały i zarazem brały aktywny udział w zajęciach lekcyjnych z edukacji wczesnoszkolnej. Następnie udali się z wizytą do Urzędu Miasta Rabka-Zdrój na spotkanie z przedstawicielami władz a także do Centrum Zdrowia i Urody gdzie mogli zapoznać się z działalnością leczniczo-rehabilitacyjną „Uzdrowiska-Rabka” S.A.  W godzinach popołudniowych ponownie uczestniczyli w zajęciach klas starszych obserwując lekcje z języka polskiego, matematyki czy historii.

To dopiero pierwszy dzień wizyty, która potrwa do 8 grudnia.  Na kolejne dni zaplanowano równie ciekawe i atrakcyjne działania, tak by gościom pokazać piękno, bogactwo i  różnorodność naszego kraju oraz  regionu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa IXTorebka filcowa IXTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł
  • Falkon szklany IFalkon szklany IFalkon szklany w postaci sześcianu z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, szerokość 10 cm.
    80 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.