PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Wiadomości

Comenius w Rabce

Czwartek, 6 grudnia 2012 r.
Autor: Jan Ciepliński

fot. Jan CieplińskiDzień 5 grudnia był wyjątkowym dniem w Zespole Szkół Uzdrowiskowych w Rabce. Społeczność szkolna gościła przedstawicieli ze szkół partnerskich współpracujących w Programie Europejskim „Comenius” z: Finlandii, Wielkiej Brytanii, Cypru, Rumunii, Turcji i Portugalii.


Jest to trzeci projekt realizowany przez tę szkołę, a jego głównym tematem jest woda. Tytuł dwuletniego projektu brzmi „WikiWaterWorld” czyli wirtualny świat wody. (więcej o programie można przeczytać na stronie internetowej szkoły).

Zespół Szkół zaszczycili również swoją obecnością przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego: kierownik Zespołu ds. Szkolnictwa Regionalnego - Anna Grzegórzko-Piętak, główny specjalista tegoż zespołu – Agnieszka Szpilska, wizytator Kuratorium Oświaty w Nowym Targu – Alicja Sienkowiec oraz przedstawiciele służby zdrowia Uzdrowiska-Rabka S.A.

Wizytę rozpoczęła dyrektor ZSU Urszula Dec-Palarczyk witając licznie zebranych gości, uczniów biorących udział w projekcie oraz rodziców dzieci przebywających w placówce. Część artystyczna rozpoczęła się przedstawieniem teatralnym „Wars i Sawa”. Najmłodsze pociechy z klas I-III z dziecięcą radością i entuzjazmem zaśpiewały piosenki w języku angielskim i zatańczyły do nich układ choreograficzny, wywołując uśmiech na twarzach gości. Uczniowie klas starszych zaprezentowali piosenki w języku polskim oraz zaśpiewali „Wonderful life” aranżując tło do prezentacji multimedialnej dokumentującej dotychczasowe działania krajów partnerskich w projekcie. Po występach gospodarzy przyszedł czas na prezentację każdej delegacji zagranicznej. Przedstawiciele poszczególnych krajów opowiadali o rzeczach charakterystycznych dla ich regionu i wkładali przywiezione ze sobą rzeczy do przygotowanej „europejskiej walizki”, która w mgnieniu oka zapełniła się po same brzegi.

W ramach wymiany doświadczeń delegacje zagraniczne obserwowały i zarazem brały aktywny udział w zajęciach lekcyjnych z edukacji wczesnoszkolnej. Następnie udali się z wizytą do Urzędu Miasta Rabka-Zdrój na spotkanie z przedstawicielami władz a także do Centrum Zdrowia i Urody gdzie mogli zapoznać się z działalnością leczniczo-rehabilitacyjną „Uzdrowiska-Rabka” S.A.  W godzinach popołudniowych ponownie uczestniczyli w zajęciach klas starszych obserwując lekcje z języka polskiego, matematyki czy historii.

To dopiero pierwszy dzień wizyty, która potrwa do 8 grudnia.  Na kolejne dni zaplanowano równie ciekawe i atrakcyjne działania, tak by gościom pokazać piękno, bogactwo i  różnorodność naszego kraju oraz  regionu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IVObraz olejny Folk IVObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Korale folkowe IIKorale folkowe IIKorale folkowe wykonane z tybetu i żółtej włóczki. Zapinane na haczyk. Długość całości 72 cm.
    70 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.