PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Wrzesień 2014 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Rabka-Zdrój

Wiadomości

I Małopolski Integracyjny Plener Malarski

Sobota, 13 września 2014 r.
Autor: Joanna Chlebek

I Małopolski Integracyjny Plener Malarski10 września br. w Parku Zdrojowym odbył się I Małopolski Integracyjny Plener Malarski pod nazwą „Krajobraz bez granic”, zorganizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i Powiatu Nowotarskiego przez Środowiskowy Dom Samopomocy „Promyk” w Rabce-Zdroju. W plenerze wzięły udział osoby z niepełnosprawnością umysłową ze środowiskowych domów pomocy społecznej z terenu Małopolski, w przeważającej większości z terenu subregionu podhalańskiego obejmującego powiaty: nowotarski, suski i tatrzański.


Uczestnikami wydarzenia byli również pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej, członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Rabki-Zdroju oraz młodzież z I i II Liceum Ogólnokształcącego. Łącznie w wydarzeniu wzięło udział około 190 osób.
Konkursowe prace malarskie przygotowano w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju w dwóch kategoriach: krajobraz oraz architektura. Każda z kategorii była podzielona na odpowiednie grupy. Obrazy zostały ocenione przez jury w składzie: Rafał Pawlik, Joanna Lelek, Grażyna Habieda, Jan Kolecki, Tadeusz Watycha, które stanęło przed bardzo trudnym zadaniem z uwagi na ich wysoki poziom artystyczny.

Goście z zaproszonych ośrodków, którzy nie wzięli udziału w konkursie plastycznym zwiedzili Park Zdrojowy oraz nieodpłatnie skorzystali z atrakcji Rodzinnego Parku Rozrywki (60 osób), a także mieli okazję zwiedzić Muzeum Wł. Orkana (40 osób).

Konkurs plastyczny zakończyło uroczyste wręczenie nagród w rabczańskim amfiteatrze, które zostało poprzedzone wspólną zabawą uczestników wydarzenia podczas koncertu zespołu Cocoon Band.
Uczestnicy pleneru odebrali nagrody z rąk Starosty Nowotarskiego Krzysztofa Fabera, Burmistrza Rabki-Zdroju Roberta Wójciaka oraz Dyrektor ŚDS „Promyk” Agaty Bryniarskiej.

W części oficjalnej głos zabrał Starosta Faber: „Chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia, a szczególnie Pani Dyrektor Bryniarskiej za podejmowanie niestandardowych działań na rzecz integracji społecznej. Plener malarski był okazją nie tylko do odkrywania, czy prezentacji talentów jego uczestników, ale przede wszystkim stwarzał możliwość do lepszego wzajemnego poznawania się. Uczestnicy pleneru – osoby z niepełnosprawnością, seniorzy i młodzież - mogli odkryć jak ich łączy wspólna wrażliwość na piękno ukazana w obrazach – to najlepszy sposób na przełamywanie stereotypów i wzajemnych uprzedzeń”.

Prace konkursowe można było podziwiać w amfiteatrze. „Planujemy w przyszłości zorganizować wystawę obrazów „Pod Muszlą” oraz w galerii „Pod Aniołem”. Zapraszamy także wszystkich na drugą część organizowanego przez nas wydarzenia. Tym razem będzie to piknik integracyjny na nowotarskim lotnisku z warsztatami plastycznymi i ceramiki” – informowała Agata Bryniarska.

Poprzez wspólną pracę twórczą oraz zabawę został osiągnięty główny cel realizowanego projektu t.j. integracja środowisk osób niepełnosprawnych ze środowiskiem lokalnym, artystami, organizacjami pozarządowymi, samorządowcami.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom ISłownik biograficzny "Podhalanie" tom ILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie I Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Torebka filcowa VIITorebka filcowa VIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z dopinaną na zatrzask wkładką z podszewki zamykaną na zamek błyskawiczny...
    160 zł
  • Ludowe etui na tablet IIILudowe etui na tablet IIILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.