PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Zaproszenia

Dzień dla Kuby

Niedziela, 19 lutego 2012 r.
Autor: AKS

Dzień dla Kuby19 lutego może być w Rabce po raz kolejny pięknie. Po raz kolejny może objawić się zwyczajna dobroć i wzajemna solidarność. Tego dnia Stowarzyszenie "Lokomotywa" będzie zbierać fundusze na leczenie Kuby Chojneckiego.


Stowarzyszenie "Lokomotywa" proponuje "Dzień dla Kuby", czyli miłe i przyjemne niedzielne popołudnie, a przy tym udział w rzeczy ze wszech miar szlachetnej - pomocy choremu dziecku.

W niedziele 19 lutego organizatorzy zapraszają na:
KONCERTY
Stowarzyszenie "Lokomotywa" o godz 14:00 w kinie "Śnieżka" organizuje rodzinne koncerty z zespołami dziecięcymi zakończone finałowym występem "Cocoon Band", "Nie tacy byli" i znanych z telewizyjnych występów "InoRos". Gorąco polecamy imprezę "Lokomotywy", a po niej zapraszamy na:

AUKCJĘ koordynowaną przez Agatę Stasik http://kura-d.blogspot.com
o 16:30 w kawiarni "Zdrojowej", czyli wielki kiermasz wyrobów rękodzielniczych i licytację wybranych przedmiotów.

Z całej Polski dla Kuby przesłano wiele podarunków, które będzie można kupić podczas kiermaszu. Dla każdego znajdzie się coś na jego kieszeń i gust! Galerię ze zdjęciami:
http://www.kulturowygosciniec.region-rabka.pl/2012/kuba/index.html http://www.kulturowygosciniec.region-rabka.pl/2012/galeria2/index.html

Ponad to zorganizowana zostanie licytacja wybranych przedmiotów rękodzielniczych a także:
obrazu Ewy Łaczek-Daleki: stylizowany młodopolski widok starego kościoła w Rabce http://www.laczek-daleki.netgaleria.pl/
czterech rysunków Jerzego Treita http://treit.blox.pl/tagi_b/26850/jerzy-treit.html
niesamowite fotografie śp. Kuby Cieplińskiego
pracę Jana Cieplińskiego http://www.photojanografia.region-rabka.pl/
autografy Justyny Kowalczyk, Kamila Stocha i Klimka Murańki
pracę autorską Justyny Steczkowskiej, która także zechciała pomóc Kubie! http://justynasteczkowska.pl/pl/kontakt/daj_zna%C4%87_odpowiedzi_justyny

Kuba Chojnecki to dzielny chłopiec, który od czterech lat zmaga się z bardzo groźnym wrogiem, złośliwym nowotworem neuroblastomą w IV stopniu zaawansowania. Szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną raz na drugą stronę. Na początku sprawy nie wyglądały dobrze. Ale dzięki leczeniu w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie Prokocimiu, chemioterapii, operacji, megachemii i przeszczepowi szpiku kostnego, wydawało się, że będzie dobrze. Niestety po tym niezwykle wyczerpującym leczeniu przyszedł nawrót choroby i kolejna chemia i kolejna operacja... Na szczęście rokowania po drugim etapie leczenia dają nadzieję. Jest bardzo skuteczna broń w batalii z neuroblastomą: terapia przeciwciałami anty GD2. Niestety to trudne i męczące leczenie dostępne jest w Niemczech, a polski NFZ nie wyraził zgody na jej refundację... Potrzebne jest 80 tys. euro - kwota niebotyczna, ale dzięki wielu ludziom dobrej woli na subkoncie Kuby w fundacji "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową" jest już jej prawie połowa! Terapia została już rozpoczęta, ale potrzebne są środki na drugą ratę.
Damy radę!
http://kuba-chojnecki.blogspot.com/

Kubę można wspomóc wpłatami na subkonto w fundacji
11 1160 2202 0000 0001 0214 2867 tytułem (Ważne!): dla Jakuba Chojneckiego

oraz przekazując 1% podatku z rocznego PITa Numer KRS 0000086210 z dopiskiem Jakub Chojnecki (Ważne!)


Zapraszam wszystkich Państwa 19 lutego

Przypominam o licytacji zdjęć na Allegro
wszystkie szczegóły: http://www.kulturowygosciniec.region-rabka.pl/

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IObraz olejny Folk IObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    350 zł
  • Baciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiBaciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna...
    30 zł
  • Spinka góralska IXSpinka góralska IXMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.