PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Zaproszenia

Dzień dla Kuby

Niedziela, 19 lutego 2012 r.
Autor: AKS

Dzień dla Kuby19 lutego może być w Rabce po raz kolejny pięknie. Po raz kolejny może objawić się zwyczajna dobroć i wzajemna solidarność. Tego dnia Stowarzyszenie "Lokomotywa" będzie zbierać fundusze na leczenie Kuby Chojneckiego.


Stowarzyszenie "Lokomotywa" proponuje "Dzień dla Kuby", czyli miłe i przyjemne niedzielne popołudnie, a przy tym udział w rzeczy ze wszech miar szlachetnej - pomocy choremu dziecku.

W niedziele 19 lutego organizatorzy zapraszają na:
KONCERTY
Stowarzyszenie "Lokomotywa" o godz 14:00 w kinie "Śnieżka" organizuje rodzinne koncerty z zespołami dziecięcymi zakończone finałowym występem "Cocoon Band", "Nie tacy byli" i znanych z telewizyjnych występów "InoRos". Gorąco polecamy imprezę "Lokomotywy", a po niej zapraszamy na:

AUKCJĘ koordynowaną przez Agatę Stasik http://kura-d.blogspot.com
o 16:30 w kawiarni "Zdrojowej", czyli wielki kiermasz wyrobów rękodzielniczych i licytację wybranych przedmiotów.

Z całej Polski dla Kuby przesłano wiele podarunków, które będzie można kupić podczas kiermaszu. Dla każdego znajdzie się coś na jego kieszeń i gust! Galerię ze zdjęciami:
http://www.kulturowygosciniec.region-rabka.pl/2012/kuba/index.html http://www.kulturowygosciniec.region-rabka.pl/2012/galeria2/index.html

Ponad to zorganizowana zostanie licytacja wybranych przedmiotów rękodzielniczych a także:
obrazu Ewy Łaczek-Daleki: stylizowany młodopolski widok starego kościoła w Rabce http://www.laczek-daleki.netgaleria.pl/
czterech rysunków Jerzego Treita http://treit.blox.pl/tagi_b/26850/jerzy-treit.html
niesamowite fotografie śp. Kuby Cieplińskiego
pracę Jana Cieplińskiego http://www.photojanografia.region-rabka.pl/
autografy Justyny Kowalczyk, Kamila Stocha i Klimka Murańki
pracę autorską Justyny Steczkowskiej, która także zechciała pomóc Kubie! http://justynasteczkowska.pl/pl/kontakt/daj_zna%C4%87_odpowiedzi_justyny

Kuba Chojnecki to dzielny chłopiec, który od czterech lat zmaga się z bardzo groźnym wrogiem, złośliwym nowotworem neuroblastomą w IV stopniu zaawansowania. Szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną raz na drugą stronę. Na początku sprawy nie wyglądały dobrze. Ale dzięki leczeniu w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie Prokocimiu, chemioterapii, operacji, megachemii i przeszczepowi szpiku kostnego, wydawało się, że będzie dobrze. Niestety po tym niezwykle wyczerpującym leczeniu przyszedł nawrót choroby i kolejna chemia i kolejna operacja... Na szczęście rokowania po drugim etapie leczenia dają nadzieję. Jest bardzo skuteczna broń w batalii z neuroblastomą: terapia przeciwciałami anty GD2. Niestety to trudne i męczące leczenie dostępne jest w Niemczech, a polski NFZ nie wyraził zgody na jej refundację... Potrzebne jest 80 tys. euro - kwota niebotyczna, ale dzięki wielu ludziom dobrej woli na subkoncie Kuby w fundacji "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową" jest już jej prawie połowa! Terapia została już rozpoczęta, ale potrzebne są środki na drugą ratę.
Damy radę!
http://kuba-chojnecki.blogspot.com/

Kubę można wspomóc wpłatami na subkonto w fundacji
11 1160 2202 0000 0001 0214 2867 tytułem (Ważne!): dla Jakuba Chojneckiego

oraz przekazując 1% podatku z rocznego PITa Numer KRS 0000086210 z dopiskiem Jakub Chojnecki (Ważne!)


Zapraszam wszystkich Państwa 19 lutego

Przypominam o licytacji zdjęć na Allegro
wszystkie szczegóły: http://www.kulturowygosciniec.region-rabka.pl/

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik z kulek turkusu /średnica 1 cm / oraz kulek agatu różowego /średnica 0,8 cm/. Obw. 46,5 cm
    85 zł
  • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Wisiorek "Panda"Wisiorek "Panda"Sam miś, szklany Lampwork + szklane koraliki. obw. 53 cm dług. zawieszki 2 cm.
    70 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.