PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Zaproszenia

Kwiat paproci w Kinie Śnieżka

Niedziela, 24 czerwca 2012 r.
Autor: Stowarzyszenie Lokomotywa

Kwiat paproci w Kinie Śnieżka24 czerwca Stowarzyszenie Lokomotywa przypomni dzieciom zwyczaje związane z Nocą Świętojańską. Legendę o kwiecie paproci uczyniliśmy pretekstem do zabaw edukacyjnych ukierunkowanych na plastykę, ruch, rozwijanie wyobraźni i poszerzanie wiedzy z zakresu polskiej tradycji i kultury.


10:30 Warsztaty

Rozpoczynamy warsztatami plastycznymi i zabawami ruchowymi. Najpierw przypomnimy sobie legendę o kwiecie paproci i inne zwyczaje świętojańskie, później przy pomocy papieru i wyobraźni wyczarujemy kwiaty paproci, a na koniec sprawdzimy, kto będzie miał szczęście je odnaleźć i spełnić swoje marzenie...

Koszt 15 PLN 

16:00 Kino -  oglądamy, rysujemy

O godz. 16 zapraszamy na specjalny pokaz filmów animowanych z TV Studio Filmów Animowanych w Poznaniu przypominający polskie legendy i bajki. Zaprezentujemy:

KWIAT PAPROCI z serii „Animowane Baśnie Świata”, reż. Anna Dudek

Film dla dzieci zrealizowany w technice animacji klasycznej wykonanej techniką malarską na celuloidach. Polska, 2002, 13 min.

LEN Reż. Joanna Jasińska

Film powstał dla upamiętnienia 200. rocznicy urodzin Hansa Christiana Andersena, jest ekranizacją opowieści pisarza pod tym samym tytułem. Wykonany w technice animacji malarskiej

Polska, 2005, 13 min.

KOZUCHA KŁAMCZUCHA z serii Baśnie i bajki polskie, reż. Andrzej Kukuła

Film na podstawie książki Janiny Porazińskiej pod tym samym tytułem, ostrzeżenie dla wszystkich kłamczuchów!

Polska, 2010, 13 min.

DAR SKARBNIKA z serii Baśnie i bajki polskie, reż. Robert Turło

Film przywołuje śląską legendę o Skarbniku – Mocarnym Duchu Kopalni.

Polska, 2010, 13 min.

Po pokazie rysujemy swój własny kwiat paproci, najciekawszy kwiat dostaje nagrodę niespodziankę. Bilety w promocyjnej cenie 5 PLN

 

Kino Śnieżka, ul. Nowy Świat 8, Rabka-Zdrój

www.lokomotywa.org

lokomotywa.rabka@gmail.com

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1" Obwód - 18 cm. Matriały: Jadeit, Lapis lazuli, Turkus, Aragonit, Koral, Szkło. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł
  • Torebka filcowa XIITorebka filcowa XIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z różowej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok. 35...
    160 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.