PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Zaproszenia

Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia

Sobota, 20 sierpnia 2016 r.
Autor: Kamil Szura

Dmuchaniu Balona z Gumy do ŻuciaW sobotę 20 sierpnia w godzinach 13.00-15.00 już po raz czternasty w Rodzinnym Parku Rozrywki „Rabkoland” w Rabce-Zdroju odbędą się Mistrzostwa Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia. Guma balonowa ma przeszło 80 lat. Została wymyślona przez Amerykanina o nazwisku Walter Diemer, który nazwał ją Dubble Bubble. Rekord świata w dmuchaniu balonów z gumy do żucia należy do Amerykanki Aity Cambridge i wynosi 35,5 cm. Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie odbyły się w sierpniu 2003 roku w USA.


W 2003 roku Towarzystwo Kontroli  Rekordów Niecodziennych z siedzibą w Rabkolandzie postanowiło wprowadzić tą imprezę na stałe w kalendarz imprez najpopularniejszego na Podhalu parku rozrywki.
Pierwsze Mistrzostwa Polski w tej niecodziennej dyscyplinie odbyły się 1 czerwca 2003 roku z udziałem 486 zawodników, a historycznym pierwszym Mistrzem Polski  został Brunon Czerwiński (14lat) z gminu Bliżyn- wydmuchując balon o średnicy 20cm. Rekordowego balona wydmuchano jednak 4-lata później, a wynik 23,5cm zostaje niepodbity do dziś. Arcymistrzem w dmuchaniu balona uznaję się więc Lucynę Chuderską, która ze wspomnianym wynikiem zostaje do dziś niedościgniona.

Głównym celem zawodów jest dobra zabawa, która  zostanie po wsze czasy zapisana w kronikach i Księdze Rekordów i Osobliwości. Aby lepiej zmotywować zawodników przewidziane są dla nich nagrody w postaci dyplomów, pucharów i nagroda pieniężna dla Mistrza. Należy tylko żuć gumę przez 10 minut, z której trzeba wykonać jak największy balon.

W tym roku, już po raz trzeci Mistrzostwa odbędą się w trzecią sobotę sierpnia.  Udział w Mistrzostwach jest bezpłatny, wystarczy opłacić bilet wstępu do parku, który upoważnia również do odwiedzenia dwóch muzeów, korzystania ze wszystkich atrakcji, także występach na tym terenie, np.  Akademia  Iluzji i Magii z iluzjonistą Rafałem Mulką oraz Teatr Pacynka i Teatr Bajdurka.
Bliższych informacji udziela Naczelny Kontroler Rekordów Podhala Kamil Szura (tel. kom. 533 763 800). Szczegóły także na stronie internetowej Rabkolandu www.rabkoland.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa ITorebka filcowa ITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Wisiorek "Panda"Wisiorek "Panda"Sam miś, szklany Lampwork + szklane koraliki. obw. 53 cm dług. zawieszki 2 cm.
    70 zł
  • Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 4,8 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.