PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Zaproszenia

Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia

Sobota, 20 sierpnia 2016 r.
Autor: Kamil Szura

Dmuchaniu Balona z Gumy do ŻuciaW sobotę 20 sierpnia w godzinach 13.00-15.00 już po raz czternasty w Rodzinnym Parku Rozrywki „Rabkoland” w Rabce-Zdroju odbędą się Mistrzostwa Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia. Guma balonowa ma przeszło 80 lat. Została wymyślona przez Amerykanina o nazwisku Walter Diemer, który nazwał ją Dubble Bubble. Rekord świata w dmuchaniu balonów z gumy do żucia należy do Amerykanki Aity Cambridge i wynosi 35,5 cm. Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie odbyły się w sierpniu 2003 roku w USA.


W 2003 roku Towarzystwo Kontroli  Rekordów Niecodziennych z siedzibą w Rabkolandzie postanowiło wprowadzić tą imprezę na stałe w kalendarz imprez najpopularniejszego na Podhalu parku rozrywki.
Pierwsze Mistrzostwa Polski w tej niecodziennej dyscyplinie odbyły się 1 czerwca 2003 roku z udziałem 486 zawodników, a historycznym pierwszym Mistrzem Polski  został Brunon Czerwiński (14lat) z gminu Bliżyn- wydmuchując balon o średnicy 20cm. Rekordowego balona wydmuchano jednak 4-lata później, a wynik 23,5cm zostaje niepodbity do dziś. Arcymistrzem w dmuchaniu balona uznaję się więc Lucynę Chuderską, która ze wspomnianym wynikiem zostaje do dziś niedościgniona.

Głównym celem zawodów jest dobra zabawa, która  zostanie po wsze czasy zapisana w kronikach i Księdze Rekordów i Osobliwości. Aby lepiej zmotywować zawodników przewidziane są dla nich nagrody w postaci dyplomów, pucharów i nagroda pieniężna dla Mistrza. Należy tylko żuć gumę przez 10 minut, z której trzeba wykonać jak największy balon.

W tym roku, już po raz trzeci Mistrzostwa odbędą się w trzecią sobotę sierpnia.  Udział w Mistrzostwach jest bezpłatny, wystarczy opłacić bilet wstępu do parku, który upoważnia również do odwiedzenia dwóch muzeów, korzystania ze wszystkich atrakcji, także występach na tym terenie, np.  Akademia  Iluzji i Magii z iluzjonistą Rafałem Mulką oraz Teatr Pacynka i Teatr Bajdurka.
Bliższych informacji udziela Naczelny Kontroler Rekordów Podhala Kamil Szura (tel. kom. 533 763 800). Szczegóły także na stronie internetowej Rabkolandu www.rabkoland.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Portfel IIIPortfel IIIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z białej podszewki.   Szerokość ok. 12 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Biały, czarny
    35 zł
  • Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 6 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.