PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Ratułów

Zaproszenia

Konkurs Recytatorski im. ks. prof. J. Tischnera

Czwartek, 19 marca 2015 r.
Autor: CKIP Czarny Dunajec

Konkurs Recytatorski im. ks. prof. J. TischneraŚp. ks. prof. Józef Tischner to patron wielu szkól w Polsce m.in. Zespołu Szkół w Ratułowie. To właśnie tam co roku odbywa się Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. ks. prof. J. Tischnera.


Celem, już 6. edycji, która odbędzie się 19 marca 2015 o godz. 10.00, jest kultywowanie pamięci ks. prof. J. Tischnera, docenienie ludzi, którzy mieli lub mają wpływ na postrzeganie świata przez dzieci i młodzież, kształtowanie poczucia wartości u dzieci i młodzieży, popularyzacja i promocja talentu dzieci i młodzieży, odkrycie i wspieranie talentów recytatorskich, dbałość o kulturę słowa, poszukiwanie nowatorskich interpretacji znanych utworów poetyckich.

Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie w terminie do 13 marca 2015 r. udziału w konkursie oraz przygotowanie repertuaru odpowiadającego wybranej kategorii konkursowej. Można zgłosić maksymalnie 2 uczestników w każdej kategorii wiekowej - 0-III Szkoła Podstawowa, IV – VI Szkoła Podstawowa, I – III Gimnazjum  i kategorii prezentacji utworów - gwarowej i literackiej.

W pracach komisji konkursowej wezmą udział specjaliści współpracujący z organizatorami. Jury oceniać będzie: dobór repertuaru do tematu konkursu oraz do wieku uczestnika, interpretację utworu, kulturę słowa ( dykcja i emisja głosu) ogólny wyraz artystyczny.

- Zadedykuj dowolnie wybrany wiersz osobie szczególnie Ci bliskiej! Wyraź uczucia, emocje, którymi darzysz wyjątkową osobę( mogą to być: członkowie rodziny, przyjaciele, autorytety, bliscy Twojemu sercu? Ci którzy żyją albo Ci , których już nie ma wśród nas). Swoje wystąpienie poprzedź krótką dedykacją - mówią organizatorzy.

Ponadto ZSPiG w Ratułowie organizuje VII Ogólnopolski Konkurs Literacki i VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny.

Karta zgłoszeń, regulamin i szczegółowe informacje na temat konkursów dostępne są na stronie Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu - www.ckip.org.

Organizatorami VI Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. ks. prof. J. Tischnera są  Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Czarnym Dunajcu, Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu i Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.

Patronat nad konkursami objęli Edward Siarka – Poseł na sejm RP, Krzysztof Faber – Starosta Powiatu Nowatorskiego, Ks. Janusz Rzepa – proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Miętustwie oraz Bank Spółdzielczy w Czarnym Dunajcu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł
  • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Falkon szklany IFalkon szklany IFalkon szklany w postaci sześcianu z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, szerokość 10 cm.
    80 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.