PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Ratułów

Zaproszenia

Konkurs Recytatorski im. ks. prof. J. Tischnera

Czwartek, 19 marca 2015 r.
Autor: CKIP Czarny Dunajec

Konkurs Recytatorski im. ks. prof. J. TischneraŚp. ks. prof. Józef Tischner to patron wielu szkól w Polsce m.in. Zespołu Szkół w Ratułowie. To właśnie tam co roku odbywa się Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. ks. prof. J. Tischnera.


Celem, już 6. edycji, która odbędzie się 19 marca 2015 o godz. 10.00, jest kultywowanie pamięci ks. prof. J. Tischnera, docenienie ludzi, którzy mieli lub mają wpływ na postrzeganie świata przez dzieci i młodzież, kształtowanie poczucia wartości u dzieci i młodzieży, popularyzacja i promocja talentu dzieci i młodzieży, odkrycie i wspieranie talentów recytatorskich, dbałość o kulturę słowa, poszukiwanie nowatorskich interpretacji znanych utworów poetyckich.

Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie w terminie do 13 marca 2015 r. udziału w konkursie oraz przygotowanie repertuaru odpowiadającego wybranej kategorii konkursowej. Można zgłosić maksymalnie 2 uczestników w każdej kategorii wiekowej - 0-III Szkoła Podstawowa, IV – VI Szkoła Podstawowa, I – III Gimnazjum  i kategorii prezentacji utworów - gwarowej i literackiej.

W pracach komisji konkursowej wezmą udział specjaliści współpracujący z organizatorami. Jury oceniać będzie: dobór repertuaru do tematu konkursu oraz do wieku uczestnika, interpretację utworu, kulturę słowa ( dykcja i emisja głosu) ogólny wyraz artystyczny.

- Zadedykuj dowolnie wybrany wiersz osobie szczególnie Ci bliskiej! Wyraź uczucia, emocje, którymi darzysz wyjątkową osobę( mogą to być: członkowie rodziny, przyjaciele, autorytety, bliscy Twojemu sercu? Ci którzy żyją albo Ci , których już nie ma wśród nas). Swoje wystąpienie poprzedź krótką dedykacją - mówią organizatorzy.

Ponadto ZSPiG w Ratułowie organizuje VII Ogólnopolski Konkurs Literacki i VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny.

Karta zgłoszeń, regulamin i szczegółowe informacje na temat konkursów dostępne są na stronie Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu - www.ckip.org.

Organizatorami VI Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. ks. prof. J. Tischnera są  Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Czarnym Dunajcu, Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu i Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.

Patronat nad konkursami objęli Edward Siarka – Poseł na sejm RP, Krzysztof Faber – Starosta Powiatu Nowatorskiego, Ks. Janusz Rzepa – proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Miętustwie oraz Bank Spółdzielczy w Czarnym Dunajcu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa IITorebka filcowa IITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA -...
    160 zł
  • Sakiewka IISakiewka IISakiewka filcowa z naszytym ludowym motywem. Zamykana na rzep.   Szerokość ok. 11 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 58 cm Materiał: Filc Kolor: Kremowy
    40 zł
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.