PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Andrzej Bargiel zdobywa samotnie Sziszapangmę (8013 m)

Piątek, 4 października 2013 r.   Autor: Wojciech Szatkowski

Andrzej Bargiel zdobywa samotnie Sziszapangmę (8013 m)Andrzej Bargiel zdobył ośmiotysięcznik Sziszapagmę (8013 m) i zjechał z niego na nartach. Cytujemy za stroną PZA: Wczoraj o godzinie 08:30 podczas ataku szczytowego nastąpiło załamanie pogody. Wszystkie wyprawy zawróciły. Na polu walki został tylko dwudziestopięcioletni narciarz Andrzej Bargiel. Po godzinie walki samotnie zdobył szczyt ośmiotysięcznika. Wszystko po to, aby zjechać z niego na nartach. Zjazd do obozu III trwał zaledwie 34 minuty. Redakcja Watry, jak i ludzie gór z Zakopanego i myślę z całego kraju, serdecznie gratulują Andrzejowi jego wspaniałego osiągnięcia. Strona PZA podaje: Wczoraj Grzegorz i Andrzej Bargielowie wyruszyli na atak szczytowy. O świcie dotarli do obozu numer II (6900m.n.p.m) gdzie przebrali się w kombinezony i ruszyli po szczyt omijając obóz numer III. Atak przebiegał planowo aż do 06:30 naszego czasu, kiedy nastąpiło załamanie pogody. czytaj więcej

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.