PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728 »

Rozmaitości

Szansa dla młodych Europejczyków!

Wtorek, 15 lutego 2011 r.
Autor: AKS

Szansa dla młodych Europejczyków!Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatów nowotarskiego oraz tatrzańskiego mają szansę na wyjazd do Brukseli oraz cenne nagrody rzeczowe – rusza konkurs wiedzy o Unii Europejskiej „Europa to My”.


Poseł do Parlamentu Europejskiego Róża Thun oraz Poseł na Sejm RP Andrzej Gut-Mostowy zapraszają szkoły ponadgimnazjalne z powiatów: nowotarskiego oraz tatrzańskiego do udziału w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej „Europa to My”. Inicjatywa ta ma na celu promowanie idei integracji europejskiej wśród młodzieży. Zeszłoroczna edycja konkursu okazała się wielkim sukcesem. Wzięło w niej udział 14 szkół ponadgimnazjalnych z Małopolski i Świętokrzyskiego, zaś Finał miał miejsce na Rynku Głównym w Krakowie. W tegorocznej edycji zwycięzcy etapu szkolnego, wezmą udział w dwudniowym Finale, który odbędzie się na Zamku w Niepołomicach. Tam uczniowie zmierzą się z zadaniami sprawdzającymi umiejętność pracy zespołowej oraz praktycznego zastosowania wiedzy na temat UE i jej instytucji. Najlepsi uczestnicy wyjadą do Brukseli, gdzie będą mieli szansę poznać „od kuchni” Parlament Europejski i Komisję Europejską. Na laureatów czekają także cenne nagrody rzeczowe.

- Europa to nie jacyś Oni, Europa to My! Ten konkurs to przede wszystkim szansa dla grona młodych ludzi, by rozwinąć swą wiedzę, zdobyć nowe doświadczenia i na własne oczy zobaczyć jak funkcjonują instytucje unijne. Zwycięzcy zeszłorocznej edycji swoim fenomenalnym poziomem wiedzy zaskoczyli nawet urzędników Komisji Europejskiej! To wspaniale, że rośnie pokolenie obywateli świadomych miejsca Polski w naszej wspólnej Europie. Ci młodzi ludzie, mają pasję, wiedzę, oni po prostu czują Europę – mówi o konkursie Róża Thun.

Szkoły można zgłaszać od 18 lutego – godz. 9.00 mailem na adres: biuro@europatomy.eu lub faxem 12 428 29 29. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 lutego – godz. 13.00.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Korale folkowe IIKorale folkowe IIKorale folkowe wykonane z tybetu i żółtej włóczki. Zapinane na haczyk. Długość całości 72 cm.
    70 zł
  • Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaGwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaZespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
    25 zł
  • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.