PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Wrzesień 2023 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Rozmaitości

Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto przeczytać Tajemniczy ogród?

Wtorek, 26 września 2023 r.
Autor: Maciej Stasiński

Dlaczego warto przeczytać Tajemniczy ogród?Nie od dziś wiadomo, że czytanie książek pozwala przenieść się w całkiem inny świat i rozwijać kreatywność. Zalety czytania znają nawet dzieci, dlatego warto regularnie sięgać po ciekawe lektury! Jedną z nich jest książka "Tajemniczy ogród", odpowiednia praktycznie dla osób w każdym wieku. Dlaczego warto przeczytać tę książkę? O czym jest ta historia?


Książka z czasów szkolnych

Faktem jest, że "Tajemniczy ogród" to książka znana z czasów szkolnych. Została napisana jest Francesa Hodgsona Burnetta i opublikowana w 1911 roku. Co ciekawe, jej wyjątkowy przekaz sprawił, że już od lat jest cenną pozycją w kanonie lektur współczesnych. Nie zapominajmy także o ekranizacji Agnieszki Holland z 1993 roku. 

"Tajemniczy ogród" to bez wątpienia klasyka w literaturze dziecięcej. Historia jest pełna tajemnic, dlatego wprawia w zachwyt nawet dorosłych czytelników! W dzieciach z kolei rozbudza pasję do prac w ogrodzie i roślinności. Poza tym, jeśli postawimy na opracowanie po angielski, możemy uczyć pociechę języka i ciekawostek ze świata. 

O czym opowiada "Tajemniczy ogród"?

Jest to obyczajowa powieść, która ukazuje piękno natury i to, jak rośliny ogrodowe mogą wpływać na nastrój człowieka. Przebywanie w ogrodzie sprawia, że bohaterka przechodzi metamorfozę, która odmienia jej życie!

W książce poznajemy Mary Lennox, początkowo samolubną i kapryśną 10-latkę. Byłą wychowywana przez służbę w Indiach, która spełniała wszystkie jej żądania. Niestety dziewczynka jest bardzo samotna i nieszczęśliwa, gdyż rodzice się nią nie interesują. Po ich śmierci przeprowadza się do do Anglii, do wielkiego domu wuja. W tym miejscu uczy się samodzielności, empatii i zrozumienia. Największym odkryciem dla Mary jest furtka do tajemniczego ogrodu, który kryje w sobie mnóstwo sekretów. Ponadto, bohaterka nawiązuje przyjaźń z Dickiem i Colinem, a ten drugi jest tak samo nieszczęśliwy i samotny, jak ona. Pomiędzy nimi rodzi się zrozumienie, a wzajemna relacja z pewnością daje wiele radości!

Wyjątkowa książka dla każdego

Dlaczego warto przeczytać "Tajemniczy ogród"? Jest to książka odpowiednia dla każdego, nie tylko dla dzieci. Dowiadujemy się, że odkryta furtka do ogrodu może stać się wstępem do nowego, lepszego życia. W efekcie dziesięciolatka zamienia się w dziewczynkę pełną energii i radości, która nie chce już dłużej być samotna. Chorowity Colin z kolei wierzy, że odzyska zdrowie, a pan Craven znów cieszy się miłością do syna, którego niepotrzebnie przez wiele lat obwiniał za śmierć swojej żony. To książka pełna emocji i wzruszeń, która nauczy nas, jak szukać szczęścia nawet w zwyczajnych momentach. Przeczytajmy ją razem z dzieckiem, dzięki czemu pociecha dowie się, że nastawienie do świata i nawiązywanie nowych relacji są niezwykle ważne w naszym życiu. 

Jak widzimy, "Tajemniczy ogród" to książka z czasów szkolnych, która zachwyca swoim przekazem. Pokazuje nam, jak doceniać każdą chwilę w swoim życiu i nie myśleć tylko o sobie. Z pozoru zwyczajny ogród całkowicie odmienia postrzeganie świata przez Mary! W naszym życiu także dochodzi do wielu różnych zdarzeń, które zmieniają nas na lepsze.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom ISłownik biograficzny "Podhalanie" tom ILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie I Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Aniołek duży IIAniołek duży IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    16 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.