PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Skrzypne

Kultura

Koncert pieśni patriotycznej „Historia Polski w pieśni”

Poniedziałek, 16 listopada 2009 r.
Autor: Władysław Tylka

fot. Maria TylkaZ okazji 91 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej w kościele parafialnym pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Skrzypnem 11 listopada 2009 r. odbył się koncert pieśni patriotycznej „Historia Polski w pieśni”.


Koncert poprzedziła msza św. za Ojczyznę odprawiona przez miejscowego proboszcza księdza kanonika Edwarda Cygala. Zgromadzeni modlili się za Ojczyznę, dziękując Bogu za wolną Polskę, za Tych, którzy przez wieki walczyli o wolność, poświęcając swoje życie.
Wśród licznie zebranych mieszkańców wsi Skrzypne byli przedstawiciele samorządu gminnego, powiatowego, policji, Kuratorium Oświaty, Związku Podhalan, straży, szkół.
Na koncercie wystąpił zespół „Srzypnianki” oraz zaproszeni harcerze z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Szaflarach i Maruszynie Dolnej. Uczestnicy tego niezwykłego spotkania usłyszeli 27 pieśni patriotycznych z różnych okresów historii Polski, które z pokolenia na pokolenie podtrzymywały pragnienie wolności, patriotyzm i wiarę w przetrwanie. Każda pieśń była poprzedzona wstępem słownym dotyczącym okresu historycznego jej powstania wraz z krótką charakterystyką. Ukazujące się na ekranie obrazy historyczne z pół bitewnych i ważnych wydarzeń były dopełnieniem tekstu wygłaszanego, śpiewanego przy akompaniamencie kapeli oraz muzyki nagranej.
Ta ważna dla każdego obecnego w tym dniu i czasie lekcja historii – płynąca z niej pozytywna energia jest zasługą organizatorów: Dyrektora ZSPiG w Skrzypnem Marii Tylki, Opiekuna zespołu wokalnego „Skrzypnianki” Moniki Peciak oraz Marii Stahl Pałys – które równocześnie cały koncert przygotowały i wyreżyserowały.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 6 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Portfel IIIPortfel IIIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z białej podszewki.   Szerokość ok. 12 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Biały, czarny
    35 zł
  • Torebka filcowa IVTorebka filcowa IVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość ok. 31...
    130 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.