Słopnice
Kultura
Spotkanie opłatkowe Zarządu Głównego Związku Podhalan
Sobota, 24 stycznia 2015 r.
Autor: Małgorzata Wonuczka Wnuk
Autor: Małgorzata Wonuczka Wnuk
Spotkanie opłatkowe Zarządu Głównego Związku Podhalan w Polsce odbyło się tym razem w Słopnicach. Oddział Górali Białych w Słopnicach jest stosunkowo młody, istnieje bowiem od czterech lat. Uroczystości rozpoczęły się w kościele pod wezwaniem świętego Jana Pawła II Mszą św. koncelebrowaną, której przewodniczył ks. doktor Stanisław Kowalik - kapelan Związku Podhalan diecezji tarnowskiej. Podczas Mszy w oprawie góralskiej miało miejsce poświęcenie sztandaru tego oddziału.
Następnie wszystkie poczty sztandarowe i delegacje udały się do sali OSP w Słopnicach, gdzie w poczet członków Związku Podhalan przyjęte zostały nowe osoby. Ślubowanie odebrał i legitymacje członkowskie wręczył prezes ZG Andrzej Skupień.
Zobacz w naszym sklepie:
- Ludowe etui na telefon II
Ludowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm 25 zł - Spinka góralska XIX
Metalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z srebrną małą szarotką. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 15 cm. 260 zł - Poduszka brązowa
Poduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm. 100 zł
Galerie zdjęć:
Spotkanie opłatkowe Zarządu Głównego Związku PodhalanAutor zdjęć: Małgorzata Wonuczka Wnukobejrzyj galerię
Liczba zdjęć: 47



