PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Szaflary

Kultura

Szaflarzańskie kolędowanie

Środa, 25 stycznia 2012 r.
Autor: J S

fot. Jan KrzysztofekW niedzielę 22 stycznia o godz. 15:00 parafialny kościół w Szaflarach zapełnił się rzeszą chętnych, którzy pragnęli uczestniczyć w „Szaflarzańskim Kolędowaniu”. Kilkudziesięciu wykonawców stworzyło klimat radosnego świętowania, a słuchacze doznali wielu wrażeń duchowych i artystycznych. Wśród publiczności była również ośmioletnia, chora na mukowiscydozę, Paulinka, której ten koncert był dedykowany.


Wykonawcami kolęd były zarówno zespoły („Gaudenti”, „Kabatinki”, Ognisko Misyjne „Giraffes”, Grupa Młodzieżowa, muzyka góralska) jak i soliści. Ponadto można było usłyszeć wiersze i gawędy góralskie. Pomiędzy utworami przedstawicielki oddziału Związku Podhalan w Szaflarach przekazywały bardzo ciekawe informacje na temat zwyczajów świątecznych. Wszyscy wykonawcy nagradzani byli gromkimi oklaskami.

Po koncercie każdy chętny mógł złożyć datek na leczenie Paulinki. Zbiórka środków na ten cel odbywała się ponadto po każdej Mszy św. Zajmowali się tym uczniowie Gimnazjum w Szaflarach, a zebrane pieniądze przekazali na ręce rodziców ze szkolnego Komitetu Rodzicielskiego. Dzięki hojności darczyńców zgromadzono środki, które pozwolą dofinansować zakup odżywek dla Paulinki przez kilkanaście miesięcy.

Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć chorą Paulinkę, może dokonać wpłaty na konto: 46 1020 3466 0000 9402 0001 9695 z dopiskiem "dla Paulinki".

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.