PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728 »

Szczawnica

Sport

Szczawnicki przystanek Mistrzostw Polski Amatorów PZN

Wtorek, 22 lutego 2011 r.
Autor: AKS

fot. Tomek GolaW sobotę, 19 lutego br., na stokach Palenicy rozegrano szóstą już w tym sezonie edycję eliminacji Mistrzostw Polski Amatorów PZN w narciarstiwe alpejskim. Były to niewątpliwie najtrudniejsze zawody w całym cyklu – zawodnicy zmagali się z wymagającą i urozmaiconą trasą oraz niezwykle twardym, zlodzonym podłożem. Seria imprez adresowanych do amatorów włączona została do projektu TAURON Bachleda Ski, mającego na celu odnowę narciarstwa zjazdowego w Polsce.


Slalom gigant przygotowany przez organizatorów miał wiele cech slalomów ustawianych na profesjonalnych zawodach. Zróżnicowanie trasy powodowało, że zawodnicy mogli łatwo utracić przewagę uzyskaną w pierwszej części stoku, lub też nadrabić wcześniejsze straty.

Kilkunastu uczestników nie zdołało ukończyć swoich przejazdów zaliczywszy groźnie wyglądające upadki. Na szczęście jednak, o własnych siłach docierali na dół a zabezpieczający zawody GOPR-owcy nie mieli wiele pracy. “Szczawnicka edycja eliminacji znana jest z tego, że wysoko stawia poprzeczkę startującym zawodnikom. Slalom gigant stanowi tutaj spore wyzwanie - zawsze mamy więc dobrą frekwencję, wiele osób przyjeżdża do nas się sprawdzić. Zmienne w ostatnich dniach warunki atmosferyczne mocno utwardziły podłoże.” – mówił tuż po zakończeniu zmagań pan Piotr Gąsienica, główny organizator i dyrektor Ośrodka Kultury w Szczawnicy.

Najlepiej ze wszystkich grup wiekowych ze slalomem gigantem poradził sobie Adam Wójtowicz z Gliwic. Był to drugi start tego narciarza w eliminacjach Mistrzostw Polski Amatorów i zarazem drugie zwycięstwo. “Na początku wydawało się, że trasa jest zmrożona i są świetne warunki, jednak z czasem w kilku miejscach zaczynało brakować oparcia dla nart. Dodatkowo ustawienie slalomu wymuszało specyficzny rodzaj skrętów. Kluczem do sukcesu w moim przypadku była trudna jazda niezwykle ciasnym torem między bramką a koleinami oraz opanowanie emocji na starcie.” – mówił najszybszy zawodnik.

Zawody amatorskie są jednym z czterech filarów projektu TAURON Bachleda Ski. Mecenatem objęta została także seria imprez o nazwie TAURON Energy Ski Cup adresowana do młodzieży oraz program treningowy dla najzdolniejszych z nich – TAURON OlimpijSki. Czwartym elementem jest wsparcie jakiego udzieliła firma TAURON Polska Energia S.A. najbardziej prestiżowej imprezie w narciarstwie alpejskim w naszym kraju – Mistrzostwom Polski Seniorów PZN.

Poniżej szczegółowe wyniki zawodów:

Kopiety grupa K1

1. Małgorzata Sobolska

Kobiey grupa K2

1. Renata Cyzio

Kobiety grupa K3

1. Hanna Głowacka

2. Olga Pluta

3. Anna Kołosińska

Mężczyźni grupa M1

1. Juraj Zilincik

2. Krystian Kalisz

3. Tadeusz Dziubek

Mężczyźni grupa M2

1. Pior Zając

2. Krzysztof Palichleb

3. Jozef Dibdiak

Mężczyźni grupa M3

1. Bartłomiej Ptak

2. Jarosław Smajdor

3. Marcin Zembowicz

Mężczyźni grupa M4

1. Adam Wójtowicz

2. Piotr Zahorski

3. Krzysztof Pluta

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł
  • Aniołek duży IIAniołek duży IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Obraz olejny Folk IVObraz olejny Folk IVObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.