PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2015 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Tarnów

Wiadomości

„Śpiewaj z nami” w Tarnowie

Wtorek, 1 grudnia 2015 r.
Autor: Bogusława Dudek

„Śpiewaj z nami” w TarnowieW dniach 22-24 listopada uczniowie SOSW Nr 1 w Nowym Targu uczestniczyli w XX Ogólnopolskim Festiwalu Artystycznym „Śpiewaj z nami” w Tarnowie. Festiwal ten to impreza popularyzująca zdolności muzyczno-wokalne osób niepełnosprawnych. Na scenie tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego wystąpiło ponad 250 uczestników z całej Polski, wśród których nasi uczniowie godnie reprezentowali nasze miasto i nasz Ośrodek. Głównym celem spotkania była integracja, a radość, muzyka i śpiew królowały nie tylko na scenie, ale także na widowni. Festiwalowi towarzyszą zazwyczaj spotkania muzyczne, warsztaty taneczne i wokalne, spektakl teatralny w wykonaniu tarnowskich aktorów, wspólne zabawy i wycieczki po mieście.


Nasi uczniowie zachwycili publiczność i jurorów. Wrócili z Festiwalu z cennymi trofeami. Zespół wokalno - taneczny „Sylaba” za wykonanie „Czarno – białej iluzji” otrzymał nagrodę Grand Prix”. Weronika Piątek w kategorii soliści również wyśpiewała sobie główna nagrodę festiwalu Grand Prix. Nad choreografią, kostiumami, stroną wokalną czuwały panie Anna Palider i Stefania Firek.

Na uwagę zasługuje fakt, że nasi podopieczni reprezentowali szkołę już po raz 19. Zmieniali się uczniowie, ale zawsze towarzyszyła im ta sama prowadząca od wielu lat zespół - Pani Ania Palider. Docenił to Prezydent Tarnowa wręczając jej specjalne podziękowanie i wyrazy uznania za twórczy wkład w pracę z niepełnosprawnymi wychowankami, zaangażowanie, codzienny trud dowodzący wrażliwości, empatii, zrozumienia potrzeb drugiego człowieka.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Saszetka ISaszetka ISaszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał: Filc...
    50 zł
  • Aniołek duży VAniołek duży VAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.