PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2015 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Tarnów

Wiadomości

„Śpiewaj z nami” w Tarnowie

Wtorek, 1 grudnia 2015 r.
Autor: Bogusława Dudek

„Śpiewaj z nami” w TarnowieW dniach 22-24 listopada uczniowie SOSW Nr 1 w Nowym Targu uczestniczyli w XX Ogólnopolskim Festiwalu Artystycznym „Śpiewaj z nami” w Tarnowie. Festiwal ten to impreza popularyzująca zdolności muzyczno-wokalne osób niepełnosprawnych. Na scenie tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego wystąpiło ponad 250 uczestników z całej Polski, wśród których nasi uczniowie godnie reprezentowali nasze miasto i nasz Ośrodek. Głównym celem spotkania była integracja, a radość, muzyka i śpiew królowały nie tylko na scenie, ale także na widowni. Festiwalowi towarzyszą zazwyczaj spotkania muzyczne, warsztaty taneczne i wokalne, spektakl teatralny w wykonaniu tarnowskich aktorów, wspólne zabawy i wycieczki po mieście.


Nasi uczniowie zachwycili publiczność i jurorów. Wrócili z Festiwalu z cennymi trofeami. Zespół wokalno - taneczny „Sylaba” za wykonanie „Czarno – białej iluzji” otrzymał nagrodę Grand Prix”. Weronika Piątek w kategorii soliści również wyśpiewała sobie główna nagrodę festiwalu Grand Prix. Nad choreografią, kostiumami, stroną wokalną czuwały panie Anna Palider i Stefania Firek.

Na uwagę zasługuje fakt, że nasi podopieczni reprezentowali szkołę już po raz 19. Zmieniali się uczniowie, ale zawsze towarzyszyła im ta sama prowadząca od wielu lat zespół - Pani Ania Palider. Docenił to Prezydent Tarnowa wręczając jej specjalne podziękowanie i wyrazy uznania za twórczy wkład w pracę z niepełnosprawnymi wychowankami, zaangażowanie, codzienny trud dowodzący wrażliwości, empatii, zrozumienia potrzeb drugiego człowieka.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Skąpiec”„Skąpiec”Płyta DVD zawiera spektakl „Skąpiec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 23 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Torebka filcowa XIIITorebka filcowa XIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Grafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.