PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Tatry

Góry

Nie strzelaj w sylwestra!

Piątek, 30 grudnia 2011 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

Nie strzelaj w sylwestra!Sylwester to czas zabawy i radości. Zanim jednak odpalicie fajerwerki, zastanówcie się, czy w pobliżu nie ma zwierząt, u których huk może spowodować olbrzymi stres. Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego zachęcają, aby przyłączyć się do akcji "Nie strzelaj w sylwestra". Ten apel kierowany jest do turystów co roku, tym razem przybrał jednak szersze rozmiary. Informujące o akcji plakaty pojawiły się m.in. na Krupówkach. Zaprojektował je Krzysztof Kokoryn.


- Chcemy dotrzeć z tym przekazem do osób spędzających sylwestra w Tatrach, aby ograniczyć ilość wystrzeliwanych tam petard, a najlepiej gdyby udało się świętować zupełnie bez nich, w ciszy i spokoju. Do tej pory co roku przy wszystkich schroniskach były rozstawiane nasze służby, które zwracały uwagę, ale nie było to wystarczająco skuteczne. Teraz dużo wcześniej przed sylwestrem chcemy informować o skutkach takiego zachowania. Zwierzęta boją się petard, przykładem są zwierzęta domowe, więc wyobraźmy sobie reakcję tych dzikich - przekonuje Filip Zięba z TPN-u.

Okazuje się, że niedźwiedź może gawrować w odległości nawet 300 m od schroniska. Bardzo łatwo może go więc spłoszyć huk i błysk fajerwerków. - Dla nas jest do zabawa, a dla zwierząt ta noc może być tragiczna w skutkach – podkreśla Filip Zięba.

Pracownicy Parku szacują, że ok. 1000 – 1500 osób spędzi sylwestra w Tatrach. Miejmy nadzieję, że posłuchają oni apelu i zwierzęta tej nocy będą mogły spać spokojnie.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Falkon szklany IFalkon szklany IFalkon szklany w postaci sześcianu z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, szerokość 10 cm.
    80 zł
  • Ludowe etui na tablet VIILudowe etui na tablet VIILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.