PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Sierpień 2013 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Tatry

Góry

"Chodzimy po górach i zdobywamy Górską Odznakę Turystyczną PTTK"

Sobota, 31 sierpnia 2013 r.
Autor: Maciej Bętkowski

"Chodzimy po górach i zdobywamy Górską Odznakę Turystyczną PTTK"W niedzielę 25 sierpnia wycieczką z Wierch Porońca na Rusinową Polanę, Gęsią Szyję i do Kaplicy Matki Bożej Jaworzyńskiej Królowej Tatr, zakończyliśmy akcję "Chodzimy po górach i zdobywamy Górską Odznakę Turystyczną PTTK". W wycieczce wzięło udział 25 turystów z Zakopanego, Dzianisza, Nowego Targu, Kościeliska, Warszawy, Lublina, Tarnobrzegu, Lęborka i Wieliczki. W ramach akcji, w czasie 8 wycieczek, odwiedziliśmy wszystkie polskie tatrzańskie schroniska. Wędrując, szczególną uwagę zwracaliśmy na przestrzeganie zasad ochrony przyrody i bezpieczeństwo turystów. W czasie wycieczek nie zdarzył się żaden, nawet najmniejszy wypadek.


Na ogół mieliśmy ładną, słoneczną pogodę, więc turyści mogli podziwiać piękno Tatr i poznawać historię turystyki tatrzańskiej w dogodnych, sprzyjających warunkach. Wycieczki były bezpłatne, organizowane społecznie przez członków Oddziału "Tatrzańskiego" PTTK i Koło Przewodników Tatrzańskich im.Klimka Bachledy w Zakopanem. Bardzo dużo życzliwej pomocy udzielało nam wiele osób, które przekazywały informacje o wycieczkach. Szczególnie serdecznie chcemy za to podziękować Panu Piotrowi Samborowi i Redaktorom Radia "Alex", Panu Tymoteuszowi Mrozowi Wydawcy Zakopiańskiego Informatora INFOGRAM, Panu Maciejowi Stasińskiemu i Pani Ani Karpiel z Podhalańskiego Serwisu Informacyjnego WATRA, oraz Panom: Łukaszowi Bobkowi i Tomaszowi Mateusiakowi – Redaktorom "Dziennika Polskiego", "Gazety Krakowskiej" i Radia Plus.
Większość uczestników wycieczek zdobyła już popularną Górską Odznakę Turystyczną. Do końca tego roku mogą jeszcze indywidualnie zdobywać punkty na małą brązową GOT. Do końca stycznia przyszłego roku jest czas na weryfikację i potwierdzenie zdobytych punktów w naszym Oddziale "Tatrzańskim" PTTK w Zakopanem. W lutym będzie zorganizowane uroczyste spotkanie uczestników i organizatorów akcji, na którym będzie prelekcja zdjęć ze wszystkich wycieczek,  a dla uczestników wycieczek, którzy zdobyli Górskie Odznaki Turystyczne, zostaną rozlosowane 3 bony towarowe o wartości 500,  400 i 300 złotych. Organizatorzy akcji już teraz wszystkich zainteresowanych serdecznie  na to spotkanie zapraszają.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XITorebka filcowa XITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA - dodatkowo...
    160 zł
  • Spinka góralska XIVSpinka góralska XIVMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem Szarotki w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    290 zł
  • Sakiewka IVSakiewka IVSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 14 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor: Kremowy
    40 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.