PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2016 1234567891011121314151617181920212223242526272829 »

Tatry

Sport

Skiturowe Zakopane dla Fundacji HANDICAP

Poniedziałek, 29 lutego 2016 r.
Autor: Fundacja HANDICAP Zakopane

Skiturowe Zakopane dla Fundacji HANDICAPW niedzielę 28 lutego 2016 podopieczni Fundacji HANDICAP Zakopane po raz pierwszy w życiu mogli podziwiać Tatry podczas wycieczki na nartach skiturowych. Dzieci i dorośli sportowcy z niepełnosprawnością, pod przewodnictwem znakomitej ski-alpinistki, biegaczki ultra i znawczyni Tatr z Zakopanego - p.Magdy Derezińskiej- Osieckiej, wyruszyli z Kuźnic szlakiem w kierunku Kalatówek. Nasi sportowcy mieli okazję zaznajomić się ze sprzętem skiturowym podczas wcześniejszych treningów ze SKITUROWE ZAKOPANE, przeprowadzonych specjalnie dla nich w łatwiejszym terenie.


Dzięki temu, w dniu wyprawy, doskonale poradzili sobie z trudnymi warunkami, terenem i stromymi podejściami. W czasie postojów pani Magda dostarczyła uczestnikom cennej wiedzy na temat Tatr, bezpieczeństwa w górach podczas uprawiania ski-alpinizmu oraz  zachowania sie w TPN. W zawsze gościnnym schronisku na Kalatówkach zmęczeni sportowcy ponownie nabrali sił, ugoszczeni  pysznymi naleśnikami. Wszyscy, którzy samodzielnie dotarli aż do schroniska otrzymali gratulacje i nagrody, wręczane przez przedstawiciela SKITUROWE ZAKOPANE  p. Mateusza Mroza. Po krótkim odpoczynku, ze schroniska grupa dotarła do nartostrady. Tam sportowcy zdjęli z nart  "foki", i zjechali do Kuźnic.

Cała wyprawa odbyła się w dobrej pogodzie, jednak w towarzystwie podmuchów wiatru halnego. Nie zepsuło to humorów drużynie, a wręcz przeciwnie. Wyprawa dostarczyła uczestnikom mnóstwo emocji i nowych wrażeń. Najlepiej świadczyły o tym szeroko uśmiechnięte buzie podopiecznych Fundacji HANDICAP Zakopane.

Sportowców wspierali i asekurowali również Rodzice, trenerki fundacji p. Marta Zborowska i Małgorzata Tlałka-Długosz oraz wolontariuszka Helenka Rząsa i Henio Osiecki. Serdecznie gratulujemy naszym sportowcom, dziękujemy Przewodnikom, Trenerom i wolontariuszom oraz Rodzicom za wszelką  pomoc podczas wyprawy. Dziękujemy SKITUROWE ZAKOPANE za pomysł wyprawy i  jego realizację. Chętnie wybierzemy się jeszcze raz!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletk​a "Moon"Bransoletk​a "Moon"Bransoletka z hematytów, masy perłowej, muszli szarej, asymetryczna. Obw. 19 cm.
    45 zł
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł
  • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    40 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.