PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2024 1234567891011121314151617181920212223242526272829  

Tatry

Sport

10 edycja SLALOM MARATON ZAKOPANE 2024 na Kasprowym Wierchu

Poniedziałek, 26 lutego 2024 r.
Autor: Fundacja Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane

10 edycja SLALOM MARATON ZAKOPANE 2024 na Kasprowym WierchuFundacja HANDICAP Zakopane i Miasto Zakopane były organizatorami 10, jubileuszowej edycji charytatywnego maratonu slalomu, który odbył się w niedzielę 25.02.2024 r. na Kasprowym Wierchu. Celem imprezy było wsparcie aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży z niepełnosprawnoscią intelektualną. Zawody Honorowym Patronatem objął Prezydent RP Andrzej Duda i właśnie Prezydent był pierwszym zawodnikiem SLALOM MARATON Zakopane 2024.


Zawody w tym roku  w odbyły się w bardziej klasycznej formule. Zawodnicy ścigali się o najlepszy czas, mając możliwość podjęcia od 1-5 przejazdów po slalomie. Po raz pierwszy w SLALOM MARATON Zakopane ścigali się sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną z Zakopanego i z Małopolski, a także z  Warszawy i Rzeszowa. Podczas zawodów razem, na tej samej trasie i na równych prawach, startowali mistrzowie i reprezentanci Polski  sprawni i niepełnosprawni. Było wiele emocji, radości i wrażeń, a wyjątkowy SLALOM MARATON 2024  na Kasprowym Wierchu pozostanie na długo w pamięci.

Medalistami 10 edycji  SLALOM MARATON ZAKOPANE 2024 w poszczególnych kategoriach zostali: 

Kategoria VIP: Rafał Kos, Andrzej Duda i Marcin Szewczyk. 

Kategoria HANDICAP: Antoni Wiercioch, Jan Wolczko, Klemens Zięba i Łukasz Frączek.

Kategoria JUNIOR: Franciszek Zięba, Anna Pawlikowska i Michał Wolczko

Kategoria OPEN: Krzysztof Zięba, Szymon Gąsienica i Tadeusz Kowalczyk.

Dziękujemy za Honorowy Patronat i obecność Panu Prezydentowi Andrzejowi DUDZIE.

Dziękujemy Organizatorom, Obsłudze, Wolontariuszom z LO im. O.Balzera w Zakopanem, Trenerom i Rodzicom HANDICAPu za pomoc przy zawodach.

Dziękujemy niezawodnym Sponsorom i Partnerom:

PZU - Sponsor Zawodów

PKO Bank Polski - Sportowy Partner HANDICAP 2024

PKL - Kasprowy Wierch, Polskie Tatry SA, ROSSIGNOL, Społem Zakopane, PROINSOL, Tatra-Dream -EVENT, TOPR, Sport-timing.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bańka choinkowa IIIBańka choinkowa IIIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    16 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Torebka filcowa VITorebka filcowa VITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.