PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Tatry

Zaproszenia

XVII Jazz Camping Kalatówki

1–5 października 2013 r.
Autor: Karolina Radziejewska

XVII Jazz Camping KalatówkiJuż po raz siedemnasty w Tatrach odbędzie się słynna impreza jazzowa- Jazz Camping Kalatówki. Odbywać się będzie w dniach 30 września-6 października. Jest to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Zakopanego i której historia sięga roku 1959 kiedy to odbyła się w Hotelu Górskim na Kalatówkach po raz pierwszy. Wówczas na Kalatówki zawitała cała śmietanka polskiego jazzu- grały tu takie sławy jak Krzysztof Komeda, Jerzy Duduś Matuszkiewicz, Jan Ptaszyn Wróblewski czy Zbigniew Namysłowski.


W roku 1997 za sprawą Małgorzaty i Zbigniewa Namysłowskich oraz Marty Łukaszczyk- szefowej Kalatówek,  impreza została reaktywowana i co roku , przez cały tydzień, odbywa się na początku jesieni. W tym roku  Kalatówki ugoszczą ponad 40 muzyków z Polski, Ukrainy, Rosji i Włoch.  Kierownikiem muzycznym jest słynny jazzman Zbigniew Namysłowski. Po raz kolejny w Jazz Campingu udział wezmą Jacek Kochan, Jerzy Bartz, Jan Smoczyński,  Michał Heller, Jacek Namysłowski oraz wielu innych. Debiutantami tegorocznej imprezy będzie grupa  wybitnych studentów Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Gdańsku. Tradycyjnie już organizatorzy zapraszają na codzienne wieczorne jam-sessions a w środę, 2.10- na wspólne muzykowanie jazzmanów i kapeli góralskiej, które rokrocznie gromadzi ogromną rzeszę melomanów. Uwieńczeniem imprezy będzie finałowy koncert  galowy z udziałem wszystkich muzyków, który odbędzie się w Hotelu na Kalatówkach w sobotę, 5.10 o godzinie 20-ej. Niewątpliwą atrakcją imprezy są piękne jesienne tatrzańskie pejzaże rozpościerające się z ogromnych okien Hotelu na Kalatówkach. Jesienna pogoda zachęca do wędrówek po Tatrach by wieczorem uczestniczyć wraz z rzeszą melomanów w wieczornych koncertach. Jak rzekł Zbigniew Namysłowski- uczestnik wszystkich Jazz Campingów- od 1959 roku- „Jazz i góry doskonale do siebie pasują”- gorąco zachęcamy byście Państwo  przekonali się o tym osobiście! Program Jazz Campingu 30.09.2013 inauguracja

01.10.2013 jam session

02.10.2013 jazz i górale

03.10.2013 jam session

04.10.2013 jam session

05.10.2013 koncert finałowy (godz. 20:00), bilety do nabycia w Recepcji Hotelu Kalatówki Więcej informacji: 18 20 636 44

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XTorebka filcowa XTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Ludowe etui na tablet IVLudowe etui na tablet IVLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.