PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Tatry

Zaproszenia

XVII Jazz Camping Kalatówki

1–5 października 2013 r.
Autor: Karolina Radziejewska

XVII Jazz Camping KalatówkiJuż po raz siedemnasty w Tatrach odbędzie się słynna impreza jazzowa- Jazz Camping Kalatówki. Odbywać się będzie w dniach 30 września-6 października. Jest to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Zakopanego i której historia sięga roku 1959 kiedy to odbyła się w Hotelu Górskim na Kalatówkach po raz pierwszy. Wówczas na Kalatówki zawitała cała śmietanka polskiego jazzu- grały tu takie sławy jak Krzysztof Komeda, Jerzy Duduś Matuszkiewicz, Jan Ptaszyn Wróblewski czy Zbigniew Namysłowski.


W roku 1997 za sprawą Małgorzaty i Zbigniewa Namysłowskich oraz Marty Łukaszczyk- szefowej Kalatówek,  impreza została reaktywowana i co roku , przez cały tydzień, odbywa się na początku jesieni. W tym roku  Kalatówki ugoszczą ponad 40 muzyków z Polski, Ukrainy, Rosji i Włoch.  Kierownikiem muzycznym jest słynny jazzman Zbigniew Namysłowski. Po raz kolejny w Jazz Campingu udział wezmą Jacek Kochan, Jerzy Bartz, Jan Smoczyński,  Michał Heller, Jacek Namysłowski oraz wielu innych. Debiutantami tegorocznej imprezy będzie grupa  wybitnych studentów Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Gdańsku. Tradycyjnie już organizatorzy zapraszają na codzienne wieczorne jam-sessions a w środę, 2.10- na wspólne muzykowanie jazzmanów i kapeli góralskiej, które rokrocznie gromadzi ogromną rzeszę melomanów. Uwieńczeniem imprezy będzie finałowy koncert  galowy z udziałem wszystkich muzyków, który odbędzie się w Hotelu na Kalatówkach w sobotę, 5.10 o godzinie 20-ej. Niewątpliwą atrakcją imprezy są piękne jesienne tatrzańskie pejzaże rozpościerające się z ogromnych okien Hotelu na Kalatówkach. Jesienna pogoda zachęca do wędrówek po Tatrach by wieczorem uczestniczyć wraz z rzeszą melomanów w wieczornych koncertach. Jak rzekł Zbigniew Namysłowski- uczestnik wszystkich Jazz Campingów- od 1959 roku- „Jazz i góry doskonale do siebie pasują”- gorąco zachęcamy byście Państwo  przekonali się o tym osobiście! Program Jazz Campingu 30.09.2013 inauguracja

01.10.2013 jam session

02.10.2013 jazz i górale

03.10.2013 jam session

04.10.2013 jam session

05.10.2013 koncert finałowy (godz. 20:00), bilety do nabycia w Recepcji Hotelu Kalatówki Więcej informacji: 18 20 636 44

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik z pięknych fasetowanych kul agatu /średnica 1 cm./. Obwód 52 cm. Rurki  i kulki z metalu antyalergicznego. Zapięcie posrebrzane.
    75 zł
  • Ludowe etui na tablet VIILudowe etui na tablet VIILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Spinka góralska XVSpinka góralska XVMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem jelonka w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.