PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Trybsz

Wiadomości

Otwarcie i poświęcenie przebudowanej drogi z Gronia do Trybsza

Czwartek, 22 grudnia 2011 r.
Autor: PZD w Nowym Targu

fot. PZD w Nowym TarguW obecności m.in. starosty nowotarskiego Krzysztofa Fabra, wójta gminy Łapsze Niżne Pawła Dziubana i dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu Roberta Waniczka - ojciec Hubert Kasztelan, proboszcz parafii w Czarnej Górze, poświecił przebudowaną i oddaną do użytku drogę powiatową Groń-Trybsz-Niedzica.


Przebudowa objęła pięciokilometrowy odcinek drogi powiatowej z Gronia (od skrzyżowania z drogą krajową nr 49) do końca miejscowości Trybsz. Zakres robót obejmował: wykonanie ścięcia poboczy wraz z odwozem, frezowanie nawierzchni bitumicznej, regulację studzienek i wpustów, mechaniczne oczyszczenie i skropienie emulsją asfaltową nawierzchni, wyrównanie istniejącej podbudowy mieszanką mineralno-bitumiczną, wykonanie warstwy wiążącej, wykonanie warstwy ścieralnej, uzupełnienie poboczy kruszywem łamanym. Koszt robót wyniósł 2 miliony 453 tysiące złotych, a wykonawcą była firma MOTA-ENGIL CENTRAL EUROPE S.A. Inwestycja została sfinansowana z dotacji celowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków powodzi.

W uroczystym otwarciu i poświęceniu drogi, które odbyło się przy Szkole Podstawowej w Trybszu, udział wzięli przedstawiciele władz Powiatu Nowotarskiego, radni powiatowi, włodarze gminy Łapsze Niżne, radni, przedstawiciele wykonawcy, policji i samorządu wiejskiego. Starosta Krzysztof Faber podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji i przypomniał, że to kolejna inwestycja w tym rejonie - nie tak dawno oddano przecież do użytku dwa całkowicie przebudowane mosty na terenie Trybsza - za kwotę 2,7 mln zł - które zostały zrealizowane w ramach środków z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

- Należy się cieszyć, że kolejny odcinek drogi powiatowej został przebudowany i poprawiło się bezpieczeństwo na tej drodze, co będzie służyło mieszkańcom - powiedział na otwarciu starosta.

Za inwestycje w infrastrukturze powiatowej na terenie gminy Łapsze Niżne podziękował władzom powiatu wójt Paweł Dziuban.

Ojciec Hubert Kasztelan wręczył m.in. staroście nowotarskiemu i dyrektorowi PZD Medale Jana Pawła II w podziękowaniu za inwestycje drogowe.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik dla dziewczynek ze nieregularnego kwarcu różowego oraz koralików vintage - Lampwork / szklane ozdobne. Obwód 46 cm. 
    50 zł
  • Obraz olejny Folk IVObraz olejny Folk IVObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Spinka góralska IISpinka góralska IIMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z szarotką w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    290 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.