PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Doroczna Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla Marty Walczak Stasiowskiej

Piątek, 15 czerwca 2018 r.   Autor: Małgorzata Wonuczka-Wnuk

Doroczna Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla Marty Walczak StasiowskiejMiło nam poinformować, że znana zakopiańska Artystka, malarka na szkle, Marta Walczak Stasiowska została uhonorowana Doroczną Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie sztuki ludowej. Serdecznie gratulujemy! MARTA WALCZAK STASIOWSKA - Urodzona w Zakopanem jest córką Zofii Walczak zd. Zych, zdobywczyni brązowego medalu za śpiew solowy na Międzynarodowym Festiwalu Młodzieży i Studentów w 1957r. w Moskwie i Zdzisława Walczaka laureata nagrody im. Oskara Kolberga. Malowała już jako dziecko a na poważnie malarstwem na szkle zajęła się w 2000r. Zawodowo pracuje jako pielęgniarka oddziałowa na oddziale neonatologicznym w zakopiańskim szpitalu. Przez pewien czas prowadziła w domu krótko terminową rodzinę zastępczą dla pozostawionych noworodków. Dzięki jednemu z nich wróciła do malarstwa. Czuwanie przy włączonym świetle było łatwiejsze gdy nocne godziny wypełniało malowanie. Oprócz malarstwa na szkle zajmuje się fotografią i hafciarstwem. Jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Od roku 2010 członek sądu koleżeńskiego ZGSTL z siedzibą w Lublinie i wice prezesem Stowarzyszenia Twórców Ludowych Oddziału Karpacko Małopolskiego z siedzibą w Poroninie. czytaj więcej

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.