PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Warszawa

Kultura

Festiwal Folkowy Nowa Tradycja 2014

Czwartek, 22 maja 2014 r.
Autor: Jerzy Z. Kosiuczenko

Festiwal Folkowy Nowa Tradycja 201417. FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA NOWA TRADYCJA 2014. odbył się w Warszawie w dniach od 15. do 18. maja 2014. Konkurs obejmował następujące kategorie: Folkowy Fonogram Roku, Fonogram Źródeł, Muzyka Źródeł , Konkurs Muzyki Folkowej oraz Folkowy Fonogram Dwójki. Jury XVII Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja" w składzie: przewodniczący Olo Walicki, Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, Anna Szewczuk-Czech, Maria Baliszewska, Tomasz Janas, Krzysztof Trebunia-Tutka postanowiło przyznać następujące nagrody...


Grand Prix - Nagrodę ufundowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 15000 PLN otrzymał zespół Trzy Dni Później. Zespół ten otrzymał również Nagrodę Specjalną za najbardziej twórcze wykorzystanie muzyki z zapisów Oskara Kolberga.

Nagrodę Specjalną im. Czesława Niemena w wysokości 6000 PLN otrzymał zespół Hańba! za odważną ideę artystyczną i ekspresję.

II. nagrodę Polskiego Radia w wysokości 8000 PLN otrzymała Kapela Maliszów .

III. nagrodę Polskiego Radia w wysokości 6000 PLN – Jury przyznało zespołowi Dzikie Jabłka.

Nagrodę Specjalną – "Złote Gęśle" otrzymał Kacper Malisz.

Jury wyróżniło zespół Anashim, Olę Bilińską, Słowianoczki i grupę Backspace.

Podczas tegorocznego Konkursu Jury dostrzegło duże zróżnicowanie stylistyczne oraz twórcze podejście artystów do tradycji, sięganie zarówno do mistrzów źródłowej muzyki, jak i poszukiwanie własnej koncepcji artystycznej, co w pełni uosabia ideę zarówno Konkursu, jak i Festiwalu "Nowa Tradycja".

Nagrodę Publiczności "Burzę Braw" otrzymał zespół Dzikie Jabłka. Celem Konkursu Muzyki Folkowej, organizowanego przez Polskie Radio S.A., jest promocja polskiej muzyki opartej na tradycyjnych źródłach wykorzystującej nowe opracowania i obejmuje wykonawców działających na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.

Decyzją słuchaczy płyta Agaty Siemaszko i Kuby „Bobasa”  Wilka zdobyła tytuł Folkowego Fonogramu Dwójki 2013.

Organizatorami Festiwalu było Polskie Radio S.A. oraz Radiowe Centrum Kultury Ludowej.

Dodatkowe informacje na temat Festiwalu Folkowego Nowa Tradycja znaleźć można na stronach internetowych Programu 2. Polskiego Radia.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Zbójnickie czakoZbójnickie czakoZbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem zdobionym rozetą...
    950 zł
  • „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”„Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”Płyta DVD zawiera widowisko „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu” (2 godz. 23 min.) zarejestrowane podczas premiery w 2011 roku w Zakopanem, w kinie Sokół (AKT I i IV)...
    35 zł
  • Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik z drobnych Korali rekonstruowanych oraz z przekładek - drobniutkich koralików szklanych. Obwód 49,5 cm. Średnica koralików z korala 0,7 i 0,5 cm. Zapięcie...
    65 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.