PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Wrzesień 2016 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Warszawa

Kultura

Trebunie–Tutki i Warszawski Chór Międzyuczelniany

Piątek, 30 września 2016 r.
Autor: Jerzy Z. Kosiuczenko

Trebunie–Tutki i Warszawski Chór Międzyuczelniany25 września 2016 roku w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie odbył się koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II - NUTY WIELKIEGO PAPIEŻA. Wykonawcami koncertu był Zespół Terbunie – Tutki oraz Warszawski Chór Międzyuczelniany pod dyrekcją Borysa Somerschafa. Patronat medialny objęło Polskie Radio, Świat Elit oraz tygodnik Stolica. Autorem koncertu pod tytułem Nuty Wielkiego Papieża był Krzysztof Trebunia – Tutka. Zespół Trebunie – Tutki w ciągu minionych kilku lat koncertował w Polsce z programem poświęconym i dedykowanym Papieżowi.


Trebunie – Tutki koncertowali też wcześniej z udziałem Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego. W listopadzie 1999 roku, w kościele Św. Anny na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, odbył się koncert z udziałem Michała Kulentego grającego na saksofonach repertuar z wydanej wówczas płyty PODNIESIENIE.  Wspaniale zabrzmiał wtedy głos Władysława Trebuni – Tutki śpiewającego pieśń WIERZĘ z muzyką Władysława Trebuni – Tutki  i Krzysztofa Trebuni – Tutki ze słowami Włodzimierza Kleszcza.

Niedzielny koncert był muzycznym wspomnieniem Papieża – Polaka, blisko związanego z górami i ludźmi gór. Repertuar wykonany przez zespół Trebuni – Tutków i kilkudziesięcioosobowy chór stanowił niezwykle piękne wydarzenie muzyczne . Omawiany koncert był wpisany w cykl zamkowych wydarzeń - 1050 lat w muzyce.

Niedzielny koncert rozpoczął chór patriotycznymi pieśniami m.in.:
Anonim – Gaude Mater Polonia,
Feliks Nowowiejski – Rota,
Mikołaj Gomółka – Nieście Chwałę.

Po wykonaniu przez chór kilku pieśni pojawili się górale i rozpoczął się  wspólny koncert.

Zespół Trebuni – Tutków wystąpił w składzie:
Krzzysztof Trebunia – Tutka , skrzypce, dudy, fujara, śpiew i taniec;
Anna Trebunia Wyrostek, basy oraz śpiew;
Jan Trebunia – Tutka, skrzypce oraz śpiew;
Andrzej Polak – skrzypce i śpiew;
Gościnnie: Kuba Bobas Wilk, kontrabas i Szymon Kamykowski saksofony.

Koncert na odbył się przy całkowicie wypełnionej Sali Wielkiej Zamku Królewskiego.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa IXTorebka filcowa IXTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.