PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Warszawa

Wiadomości

Klubu im. Władysława Zamoyskiego pożegnał Prezydenta

Poniedziałek, 19 kwietnia 2010 r.
Autor: AKS

fot. Jerzy ZacharkoPodczas pobytu w Warszawie delegacji z Podhala wiele osób wpisywało się do księgi kondolencyjnej w Pałacu Prezydenckim, chcąc również w ten sposób pożegnać Lecha Kaczyńskiego. W imieniu Klubu im. Władysława Zamoyskiego wpisu dokonał prezes Piotr Bąk.


Tak brzmiały słowa pożegnania skierowane do Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, który wielokrtnie gościł na Podhalu:

P o ż e g n a n i e

10 kwietnia 2010 r. z głębokim żalem i niewyobrażalnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Jego małżonki Marii Kaczyńskiej, ostatniego Prezydenta na Uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego i innych wybitnych synów Narodu, członków polskiej delegacji i załogi samolotu, w drodze na uroczystości 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

Nasze serca przepełnione są żalem i bólem. Szczególne wyrazy współczucia składamy rodzinom i przyjaciołom tych, którzy zginęli na pokładzie samolotu.

Oficerowie polscy pomordowani w Katyniu w 1940 r. i ofiary tragicznej katastrofy 70 lat później pozostawili nam testament, którego realizację dla dobra Rzeczypospolitej chcemy podjąć.

5 lat temu przed wyborem Prezydenta Rzeczypospolitej członkowie i sympatycy Klubu im. Władysława Zamoyskiego zwrócili się do lokalnej społeczności z apelem:

 „…Pragniemy aby nowy Prezydent był prawdziwym mężem stanu, godnie reprezentującym nasz naród. Człowiekiem zasad opierających się na fundamencie wartości chrześcijańskich      i katolickiej nauce społecznej. Obywatelem, który dowiódł już w swoim prywatnym i pu­blicznym życiu, że właśnie takimi zasadami się kierował.

Chcemy aby nowy Prezydent faktycznie zadbał o interesy Polski na arenie międzyna­rodowej, aby w sposób jasny dla Narodu prezentował swoje stanowisko opinii publicznej i nie kupczył sprawami Polski.

Polsce potrzeba Prezydenta, który aktywnie poprze odbudowę państwa opartego na przedsiębiorczości Polaków pracujących dla dobra swoich rodzin i solidarnych z tymi którym się nie powiodło. Prezydenta, który jest dumny ze swojej polskości, historii naszej Ojczyzny   i tradycji przodków. W szczególności mamy nadzieję, że stworzone zostaną warunki odbudowy polskiej gospodarki w oparciu o bogactwo naszej ziemi, gwarantując pomnożenie rodzimego kapitału….”.

23 października 2005 r. prof. Lech Kaczyński został wybrany na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Z wyborem tym łączyliśmy wielkie nadzieje. Lech Kaczyński był prawdziwym mężem stanu, pełnił służbę z zaangażowaniem i godnością będąc uosobieniem najlepszych tradycji Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Jako Prezydent RP wybrany bezpośrednio przez Naród w pełni sprostał nadziejom i oczekiwaniom społecznym jakie wiązano z jego wyborem.

Wierzymy, że ta tragiczna katastrofa obudzi sumienia Polaków i przywróci właściwą hierarchię wartości, prawdę i szacunek dla godności drugiego człowieka.

                                                            W imieniu Klubu im. Władysława Zamoyskiego

                                                                                          Piotr Bąk
Prezes Klubu

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.