PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2015 12345678910111213141516171819202122232425262728 »

Warszawa

Wiadomości

„Dla mojej Babci dla mojego Dziadka”

Środa, 4 lutego 2015 r.
Autor: Elżbieta Lasocka

„Dla mojej Babci dla mojego Dziadka”Uroczyste obchody Dnia Babci i Dnia Dziadka odbyły się w Urzędzie Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy. Podczas Gali wręczono nagrody zwycięzcom i wyróżnionym, zorganizowana zostanie również wystawa prac laureatów konkursu. Spotkanie uświetnił występ kapeli góralskiej. Galę prowadzili: dziennikarz Michał Olszański oraz Marcin Zubek (Związek Podhalan, oddział Zakopane). Rolę Honorowej Babci i Dziadka tegorocznej edycji pełnili Krystyna Pitoń-Krauzowicz (góralka z wielką energią i jeszcze większym sercem) oraz kompozytor, dyrygent, pianista i aktor – Czesław Majewski.


Program skierowany jest do dzieci i młodzieży oraz do pokolenia Babć i Dziadków, a jego głównym celem jest kształtowanie silnych więzi międzypokoleniowych, zwrócenie uwagi na ogromną rolę Babci i Dziadka w wychowaniu dzieci oraz nadanie należnej rangi Świętu Babci i Dziadka. Ideą programu jest także promowanie aktywnego stylu życia seniorów i zwiększenie ich udziału w życiu społecznym. Dodatkowym celem programu jest uwrażliwienie na piękno, kształtowanie poczucia estetyki, rozwijanie twórczej wyobraźni u wszystkich adresatów projektu.

Elementy programu:
. Ogólnopolski konkurs plastyczny (edycja góralska).
. Wystawa prac laureatów.
. Uroczysta Gala wręczenia nagród zwycięzcom konkursu połączona z obchodami Dnia Babci i Dnia Dziadka.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny skierowany był do dzieci i młodzieży w wieku 7 -16 lat. Jury w składzie: Halina Piwowarska (przewodnicząca), Elżbieta Lasocka, Dorota Suchecka, Karina Królak wyłoniło następujących laureatów i wyróżnionych:
GRUPA 6-12 LAT

1. DAWID SKIBA,
2. KAJA TRUKSZYN3. WIKTORIA KLUZIK, VICTORIA GRABOWSKA

GRUPA 13-16 LAT
ALEKSANDRA ŁOŚ

WYRÓŻNIENIA:
JAKUB KOWALCZYK, KLAUDIA GRĘDA
NATALIA MAŁOTA, EWELINA WILCZYŃSKA
MAJA KAMIŃSKA, PAULINA WOLNIEWICZ

Na uroczystej Gali obecność byli: reżyser – Krzysztof Zanussi, Anna Kalczyńska oraz Honorowa Babcia - Teresa Lipowska i Honorowy Dziadek - Janusz Tylman.

Obszary działania Fundacji Żyj z pasją obejmują projekty, które wzajemnie się uzupełniając, dają odbiorcom możliwość rozwoju na wielu płaszczyznach: są inspiracją do poszukiwania i odnalezienia nowych talentów, zgłębiania wiedzy, kreatywnego i odważnego myślenia oraz szansą na rozkwit własnych pasji.

Programy mają na celu angażowanie młodych ludzi do działań ambitnych, oryginalnych, wykraczających poza szkolne czy domowe standardy. Często opierają się na idei spotkań międzypokoleniowych, w których kluczową rolę pełnią doświadczeni i mądrzy edukatorzy, artyści, dziennikarze, podróżnicy, sportowcy.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska VIIISpinka góralska VIIIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem Szarotki w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    240 zł
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł
  • Wisiorek "Ogródek 6"Wisiorek "Ogródek 6"Wisiorek z tkaniny, koralików metalowych. Obwód 52 cm. Wlk. Wisiorka 10/8 cm
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.