PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Wiadomości

UTRUDNIENIA W GŁOGOCZOWIE

Niedziela, 29 listopada 2009 r.
Autor: Magdalena Chacaga - GDDKiA

Od poniedziałku 30 listopada kierowców czekają utrudnienia w Głogoczowie na "zakopiance". Drogowcy przystapią naprawy uszkodzonego wiaduktu. Prawa jezdnia (kierunek do Zakopanego) pod wiaduktem będzie zamknięta. Ruch na kierunku Kraków-Zakopane będzie odbywać się górą po łącznicach węzła (Kraków-Bielsko Biała i następnie Bielsko Biała-Zakopane). Ruch na kierunku Biesko Biała-Kraków będzie odbywać się objazdem: łącznicą Bielsko Biała-Zakopane, a następnie przełączką na jezdnię Zakopane-Kraków. Będzie obowiązywać ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania. Część utrudnień zniknie przed Bożym Narodzeniem, a pozostałe za 3 miesiące.


Zmiana organizacji ruchu jest spowodowana koniecznością naprawy wiaduktu, który - zaledwie po 3 miesiącach od przebudowy - został uszkodzony w marcu br. przez pojazd przewożący koparkę. Sprawca został złapany, gdyż zaklinował się pod obiektem. Koszty naprawy w kwocie 500 tysięcy złotych zostaną pokryte z ubezpieczenia bezmyślnego kierowcy, więc nie obciążą Skarbu Państwa.Szczegółowy zakres inwestycji:
·   wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu na drodze krajowej, zgodnie z zatwierdzonym projektem tymczasowej organizacji ruchu wg. osobnego opracowania,

·   rozbiórka elementów wyposażenia i rozbiórka warstw nawierzchni bitumicznej (zakres określony w dokumentacji wykonawczej)

·   rozbiórka pozostałości warstw izolacyjnych,

·   wykonanie rusztowań zabezpieczających

·   rozbiórka fragmentu płyty pomostowej

·   demontaż belek typu WBS -4szt.

·   montaż belek typu T - 6szt.

·   montaż zbrojenia zgodnie z dokumentacją projektową,

·   wykonanie nowej płyty pomostowej,

·   wykonanie izolacji płyty pomostowej,

·   zabudowa elementów wyposażenia: wpusty, krawężnik,

·   wykonanie nawierzchni na obiekcie i na dojazdach w zakresie niezbędnym i wynikającym z prawidłowego nawiązania się do istniejącej nawierzchni na dojazdach ·

·   przywrócenie docelowej organizacji ruchu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Kolorowe pastylki"Naszyjnik "Kolorowe pastylki"Naszyjnik z kolorowych howlitów / pastylki /  oraz szklanych kwiatków i przekładek. Obwód 50,5 cm
    65 zł
  • Sakiewka VSakiewka VSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 13 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł
  • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.