PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2009 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Wiadomości

Czyściej i taniej w Gminie Kościelisko! ANKIETA WÓJTA GMINY KOŚCIELISKO

Sobota, 5 grudnia 2009 r.
Autor: Gmina Kościelisko

Wykorzystanie energii odnawialnej dla celów grzewczych staje się obecnie coraz bardziej konieczne i powszechne. Chodzi tu o podjęte zobowiązania do ograniczenia poziomu niskiej emisji określone dyrektywą unijną oraz tezy grudniowej konwencji klimatycznej w Kopenhadze. Wychodząc naprzeciw wymogom dzisiejszych czasów Wójt Gminy Kościelisko zdecydował się na przeprowadzenie sondażowej ankiety skierowanej do mieszkańców Gminy Kościelisko, która ma dać odpowiedź na pytanie czy mieszkańcy są zainteresowani montażem urządzeń uznanych za proekologiczne, opartych o energię odnawialną. Wójt Bohdan Pitoń żywi też przekonanie, że ankieta pozwoli na wybór właściwego programu i opracowanie wniosku o dofinansowanie. Istotny jest aspekt ekonomiczny zamierzonego działania. Udział programie pozwoli na znakomite obniżenie indywidualnych kosztów montażu tych urządzeń. Zakłada się, że udział własny wynosić tu może ok. 25%, pozostałe koszty byłyby przedmiotem dofinansowania. Jest to równocześnie powiązane z wielkością efektu ekologicznego – im większa liczba uczestników programu tym mniejsze zanieczyszczenie powietrza i zużycie energii.


Wydaje się, że największym zainteresowaniem będą cieszyć się kolektory słoneczne, ale rozważany jest też przez Wójta udział w programach opartych o kompleksową modernizację systemu ogrzewania domu (wymiana kotłów grzewczych, pompy ciepła).
Ankieta zawiera liczne pytania, ale odpowiedź nie powinna sprawiać kłopotów. Należy jedynie zastanowić się nad własnymi potrzebami oraz możliwościami technologicznymi i finansowymi. Inwestycja w solary będzie najtańsza i najszybciej się zwróci. Decyzja o zamontowaniu pompy ciepła czy wymiana kotła grzewczego wymagać będzie większych środków własnych oraz dłuższego czasu amortyzacji inwestycji. Generalnie jednak każda taka inwestycja, będzie przynosić zyski na bieżąco: w postaci obniżenia kosztów podgrzania wody czy ogrzewania domu, poprawy jakości powietrza, a więc naszego zdrowia oraz w perspektywie ograniczenie zużycia surowców potrzebnych do uzyskania energii.
Formularze ankieta dostępne są na stronie internetowej www.kościelisko.com.pl, w urzędzie, w wybranych sklepach na terenie gminy: w Kościelisku – ul. Nędzy-Kubińca „AMI”, „u Bukowskiego”, na Nędzówce „Libik”, w Witowie – obok poczty i pod nr 80b, w Dzianiszu – koło szkoły i koło pętli u p. Smolenia, przy remizie. Ankietę przekażą rodzicom dzieci uczące się w szkołach na terenie gminy.
Ankietę należy złożyć w Urzędzie Gminy Kościelisko, w pokoju nr 4, w terminie do 15.01.2010 roku. Informacja szczegółowa - tel. 18 20 79 100 wewn. 58.
opracowanie Agnieszka Grzegorczyk

Zapraszam do wypełniania i składania ankiet mając przekonanie, że w 2010 roku słońce nad Gminą Kościelisko będzie świeciło szczególnie mocno sprawom mieszkańców i środowiska.

Wójt Gminy Kościelisko

ANKIETA

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży VAniołek duży VAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł
  • Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaGwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaZespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.