Wiadomości
Opłatek seniorów GOPR
Autor: Piotr Rayski-Pawlik
Na świetlicy Stacji Ratunkowej Długa Polana Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym życzenia na rozpoczęty właśnie rok składali sobie ratownicy-seniorzy GOPR. Jednym z zaproszonych gości był Burmistrz Marek Fryźlewicz, od zeszłego roku Zasłużony dla Ratownictwa Górskiego.
Burmistrz podziękował nie tylko za zaproszenie, ale także za
ubiegłoroczne wysokie odznaczenie nadane mu przez goprowców. – Cieszę
się, że jeszcze znajdujecie czas żeby się tu spotkać i powspominać.
Życzę wam oprócz zdrowia, żeby tych spotkań było jak najwięcej i żeby ci
seniorzy tylko przybywali – powiedział podczas spotkania.
Ratownicy-seniorzy to członkowie zwyczajni GOPR, którzy po ukończeniu 55
lat przeszli w przysługujący im stan pozasłużbowy. Z racji tego, że dla
zawodowych goprowców jest to wiek emerytalny, również ochotnicy są
zwolnieni ze statutowego obowiązku przepracowania 120 godzin społecznych
rocznie. Jednym z ratowników-seniorów jest obecny Wiceprzewodniczący
Rady Miasta Józef Trzciński.
- BALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie Tutki
Tradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują: Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna Trebunia-Tutka, Wojciech...40 zł - Magnes Folk na lodówkę VII
Magnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...7 zł - Bransoletka Purpurosa
Bransoletka Purpurosa Obw. - 19 cm. Materiały: Jadeit, Marmur (kula), Piryt, Onyks, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz. 65 zł



