PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728 »

Wiadomości

VIII Niedziela Zwykła

Sobota, 26 lutego 2011 r.
Autor: Ks. Michał Anderko

VIII Niedziela ZwykłaJezus powiedział do swoich uczniów: „Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie. Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie, o to, co macie jeść i pić; ani o swoje ciało, czym się macie przyodziać. Czyż życie nie znaczy więcej niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie? Przypatrzcie się ptakom w powietrzu: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichrzów, a Ojciec wasz niebieski je żywi. Czyż wy nie jesteście ważniejsi niż one? Kto z was przy całej swej trosce może choćby jedną chwilę dołożyć do wieku swego życia?


A o odzienie czemu się zbytnio troszczycie? Przypatrzcie się liliom na polu, jak rosną: nie pracują ani przędą. A powiadam wam: nawet Salomon w całym swoim przepychu nie był tak ubrany jak jedna z nich. Jeśli więc ziele na polu, które dziś jest, a jutro do pieca będzie wrzucone, Bóg tak przyodziewa, to czyż nie o wiele pewniej was, małej wiary?
  Nie troszczcie się więc zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? czym będziemy się przy odziewać? Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane.
  Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy”.

Mt 6,24-34

Jakże trudno, a może nawet najtrudniej, przyjąć postawę pełnego zaufania Bogu, prostoty dziecka, całkowitego zrzucenia swej życiowej troski na Pana i uczenia się każdego dnia na nowo odbierania, otrzymywania, przyjmowania Bożych darów. Myślisz, że to pójście na łatwiznę? Oj, nie... Stanowczo nie! To nasza głęboko ukryta pycha, której innym imieniem jest: samowystarczalność, próbuje, pod pozorem potrzeby zasługiwania na miłość, wmówić nam, przez rysowany w wyobraźni obraz lenia, który nic nie robi i spodziewa się wszystkiego po Bogu, że „jak se sam nie pomożesz, to ci nikt nie pomoże” i „jak umiesz liczyć, to licz na siebie”. Prawda o darmowej miłości Boga uderza w rdzeń naszej pychy, samowystarczalności, udawania mocarza, specjalisty na wszystkim się znającym, mającym od zaraz gotową odpowiedź. Zdać się całkowicie na Boga, to nie znaczy: nic nie robić. Zaufać Bogu to wykonać w swoim wnętrzu największą robotę: powiedzieć sobie - Bóg jest! Troszczy się o każdy szczegół mojego życia! Wybieram Ewangelię, drogę ośmiu błogosławieństw, Dekalog jako fundament mojego sposobu myślenia i kształtowania życia, tzn.: codziennych decyzji, wyborów. To nie jest dla „cianiarzy”, mięczaków, chwiejnych. Postępowanie według sumienia wymaga ogromnej odwagi!
 Zdać się na Boga, zaufać Bogu, to znaczy zasady Królestwa Bożego wprowadzać w swoją codzienność i wtedy właśnie „wszystko inne będzie nam dodane”. Stajemy więc przed nieuniknioną alternatywą: kogo słuchać - Boga czy swojego „widzimisia”? Nikt za nikogo nie dokona wyboru. Tak więc odwagi...

Tekst można odsłuchać na stronie Radia eM - Radio Archichidiecezji Katowickiej...

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek średni IVAniołek średni IVAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Bransoletk​a "Z pirytem"Bransoletk​a "Z pirytem"Bransoletka z fasetowanym pirytem, z perełkami rzecznymi, oraz z oliwek hematytowych. Obw. 20,5 cm.
    50 zł
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.