PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2013 12345678910111213141516171819202122232425262728 »

Wiadomości

Nowy prezes Akcji Katolickiej diecezji tarnowskiej

Środa, 20 lutego 2013 r.
Autor: AKS

fot. Joanna Sadowska www.diecezja.tarnow.plNowym prezesem Akcji Katolickiej diecezji tarnowskiej została mieszkająca w Nowym Sączu, a pochodząca z Zakopanego Bożena Kwitowska. Akcja Katolicka diecezji tarnowskiej w dniach od 15 do 17 lutego przeżywała swoje rekolekcje w Ciężkowicach. Właśnie w czasie rekolekcji została ogłoszona informacja o nominacji nowego prezesa. Zgodnie ze Statutem Akcji Katolickiej w Polsce kadencja trwa cztery lata.


Nowy prezes Akcji Katolickiej - Bożena Kwitowska, urodziła się w Zakopanem. Jest absolwentką Wydziału Matematyki, Fizyki, Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obecnie jest zatrudniona w Gimnazjum nr 3 im. H. Sienkiewicza w Nowym Sączu, gdzie uczy fizyki. Od maja 2000r. pełni funkcję prezesa POAK przy parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. Od 2008r. była wiceprezesem Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej.


Bożena Maria Kwitowska

Urodzona 19. IX 1955 r. w Zakopanem w rodzinie inteligenckiej. Po ukończeniu Szkoły Podstawowej nr 1 kontynuowała naukę w Liceum Ogólnokształcącym im. Oswalda Balzera w Zakopanem. Obie szkoły ukończyła z wyróżnieniem. Po maturze podjęła studia na Wydziale Matematyki, Fizyki, Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego, uzyskując w czerwcu 1983 r. tytuł magistra astronomii. Absolwentka Studium Pedagogicznego dla nauczycieli z wyższym wykształceniem. W czasie studiów członek Polskiego Towarzystwa Astronautycznego.

Drogę zawodową rozpoczęła w Zakopanem na stanowisku nauczycielki matematyki. Potem pracowała w Szczawnicy i Nowym Sączu, ucząc matematyki, fizyki i astronomii. Po reorganizacji szkolnictwa zatrudniona w Gimnazjum nr 3 im. H. Sienkiewicza w Nowym Sączu, gdzie nadal uczy fizyki.

W lipcu 2001r. uzyskała stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego.  Egzaminator OKE w Krakowie z zakresu przedmiotów matematyczno – przyrodniczych w gimnazjum. Autorka publikacji metodycznych dla nauczycieli oraz artykułów w czasopismach naukowo-dydaktycznych, organizatorka wyjazdów edukacyjnych uczniów do ośrodków naukowych; z powodzeniem aplikowała do trzyletniego programu współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim. Jej uczniowie osiągają sukcesy w konkursach o zasięgu ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym.

W 2008r. przeniosła ideę małopolskiego projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”, przygotowującego uczniów gimnazjów do niesienia pomocy potrzebującym, na teren szkoły, w której pracuje. Z sukcesem realizowała autorski program w dwóch edycjach projektu - współorganizowała cykl koncertów charytatywnych odbywających się w ramach projektu, opracowała scenariusz spektakli, przygotowała prezentacje multimedialne.

W czerwcu 2000 r. ukończyła z wynikiem bardzo dobrym dwuletnie Studium Rodziny, organizowane przez Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Tarnowskiej, uzyskując misję kanoniczną, upoważniającą do pracy w poradni rodzinnej. Od maja 2000r. pełni funkcję prezesa POAK przy parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu; od 2008r. wiceprezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej. Prowadzi stronę internetową POAK, współpracuje przy redagowaniu oficjalnej witryny diecezjalnej AK.

Za pracę zawodową i działalność społeczną uhonorowana: Brązowym Krzyżem Zasługi - przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, nagrodą Małopolskiego Kuratora Oświaty, Medalem 10-lecia Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej, odznaczeniem Biskupa Tarnowskiego - srebrnym medalem „Dei Regno Servire”.

Mąż - b.pracownik naukowy UJ, obecnie nauczyciel; córka architekt

źródło: www.diecezja.tarnow.pl, www.ak.diecezja.tarnow.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    30 zł
  • "Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My, górale...
    40 zł
  • Spinka góralska VISpinka góralska VIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    140 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.