PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Styczeń 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Wiedeń

Kultura

Majeranki w Wiedniu

Czwartek, 19 stycznia 2012 r.
Autor: Dorota Majerczyk

fot. Marcin OsieckiDziecięcy Zespół Regionalny „Majeranki” działający przy Stowarzyszeniu Miłośników Kultury w Rabce Zdroju w dniach 14 i 15 stycznia koncertował w Wiedniu. W pierwszym dniu do południa dzieci zwiedziły Wiedeń. Zobaczyły m.in. katedrę św. Szczepana, Haas-Haus, ulicę Graben wraz z kolumną Trójcy Świętej, Operę Państwową, Muzeum Sztuk Pięknych, Muzeum Przyrodnicze, Parlament, Ratusz oraz kościół św. Karola.


Wieczorem wystąpiły z repertuarem kolęd i pastorałek dla Polonii w malowniczym  miasteczku Gunseldorf oddalonym od Wiednia ok. 40 km. Dzięki gościnności ks. proboszcza tamtejszej parafii Mariana Gawrola oraz wspaniałych polskich rodzin, dzieci miały okazję nie tylko zaprezentować swoje umiejętności, ale również posmakować austriackich potraw i spędzić mile czas w towarzystwie rówieśników mieszkających w Austrii. Drugi dzień pobytu Majeranków wypełniony był przede wszystkim koncertami dla Polonii. Dwa odbyły się w polskim kościele św. Krzyża na Rennweg, natomiast trzeci w parafialnej sali przy austriackim kościele św. Marcina w Wiedniu.

Po koncercie delegacja zespołu wraz kierownictwem udzieliła wywiadu do radia polskiego „Jan Wiedeń” działającego przy polskiej parafii. Emisja programu „Luneta” z Majerankami, odbędzie się w środę 18 stycznia o godz. 20.40 http://www.radiojan.org/transmisja.

Wyjazd do Wiednia był wspaniałym przeżyciem dla dzieci i ich rodziców. Serdeczne podziękowania składamy na ręce ks. Mariana Garwola i wszystkich polskich rodzin, które przyjęły do siebie dzieci w Gunseldorf, ks. Rektorowi Krzysztofowi Kasperek i ks. Maciejowi Gawlikowi za gościnność na Rennweg oraz Polonii zgromadzonej przy ks. dr Tadeuszu Pyzdek. Gorące „Bóg zapłać” kierujemy przede wszystkim dla Lucynki Buksa i jej przyjaciół za organizację całego pobytu Majeranków w Wiedniu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Sakiewka IIISakiewka IIISakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 10 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 50 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    40 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie II Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.