PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Wieliczka

Wiadomości

Starosta Krzysztof Faber przyjacielem sportu szkolnego

Środa, 23 października 2013 r.
Autor: Joanna Chlebek

Starosta Krzysztof Faber przyjacielem sportu szkolnego17 października 2013 roku w "Solnym Mieście" - ośrodku sportowym w Wieliczce odbyła się gala 60 - lecia Szkolnego Związku Sportowego połączona z podsumowaniem "Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży" za rok 2012/2013. Powiat Nowotarski reprezentowali Krzysztof Faber - Starosta Nowotarski oraz Tadeusz Watycha - Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury. Obchody rozpoczęły się od przypomnienia historii Małopolskiego SZS przez obecnego prezesa Małopolskiego SZS Waldemara Gramka i Feliksa Piwowara - członka Zarządu MSZS.


Wicewojewoda Małopolski Andrzej Harężlak wręczył odznaczenia prezydenckie osobom zasłużonym dla sportu szkolnego. Podczas uroczystości były wręczane również odznaczenia resortowe przyznane przez Minister Sportu Joannę Muchę.

Starosta Krzysztof Faber otrzymał od Wojciecha Ziemniaka - Prezesa Ogólnopolskiego SZS medal "Przyjaciela sportu szkolnego" co trzeba uznać za bardzo istotne wyróżnienie, gdyż medal ten otrzymało jedynie kilka osób z terenu województwa. W imieniu władz Powiatu Nowotarskiego odebrał także wyróżnienie w postaci bryły solnej za upowszechnianie sportu dzieci i młodzieży w województwie małopolskim za rok szkolny 2012/2013 w kategorii powiatów. „System sportu szkolnego organizowany jest na terenie powiatu nowotarskiego od stycznia 2009 przez Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu i został przejęty od likwidowanych Międzyszkolnych Ośrodków Sportowych” - przypomina Tadeusz Watycha Dyrektor PCK – „Pomimo tych reform i obaw działaczy sportowych, że system współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży upadnie  w każdym roku Powiat Nowotarski podtrzymuje chlubne tradycje i w tym roku ponownie zajął drugie miejsce w województwie w klasyfikacji powiatów”.

Z terenu powiatu wyróżnione zostały następujące szkoły:
- I LO w Nowym Targu im. Seweryna Goszczyńskiego reprezentowane przez młodzież i opiekuna Szymona Pohrebnego,
- I LO w Rabce Zdroju - reprezentowane przez młodzież oraz opiekuna Wiesława Peruckiego,
- Szkoła Podstawowa nr 5 w Nowym Targu, która była reprezentowana przez Dyrektora Krzysztofa Kurańdę, dzieci oraz opiekuna Elżbietę Pohrebną,
- Szkoła Podstawowa w Kluszkowcach reprezentowana przez Dyrektora Szkoły Lucynę Pasich, dzieci oraz opiekuna Feliksa Regieca,
- Szkoła Podstawowa nr 2 oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Cichym - reprezentowana przez  Dyrektora Zespołu Szkół Marię Domagała, dzieci i młodzież oraz opiekuna Tomasza Turskiego.

Ponadto odznaczenia z okazji 60 - lecia SZS otrzymali: Stanisław Mrowca - Prezes SZS w Nowym Targu, Adam Dudek, Józef Dyda oraz Zbigniew Pistor - koordynatorzy sportu Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu oraz następujące osoby z terenu powiatu - Daniel Siwor, Wojciech Czyszczoń, Michał Wójt, Edward Konieczny, Michalina Maciuszek oraz Wiesław Perucki.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.