PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Wielka Fatra. Ostredok – góra mgieł...

Wtorek, 30 października 2012 r.   Autor: Wojciech Szatkowski

Wielka Fatra. Ostredok – góra mgieł...Na podejściu, jak to jesienią, mgła i żółto-czerwone kolory drzew. Zza nich nieśmiało przebija się słońce. Idziemy jednak i zbliżamy się do znajdującego się na szerokiej połoninie szczytu. Nagle, na naszych oczach, dokonuje się gwałtowna przemiana. Na szczycie Ostredoka (1592 m) wita nas wspaniała panorama. Mgły rozpierzchają się nagle i niespodziewanie, a zza chmur przebijają się szczyty Wielkiej Fatry: Kriżna, Ploska i Borisov oraz morze innych, pięknych gór Słowacji. Nagroda za trudy podejścia? Pewnie tak. W każdym razie – reasumując – Ostredok nie zawiódł. Tak jak i cała Wielka Fatra. Góry dzikie i takie, które odwiedzasz i zostają w Tobie. W których można się zagubić i zakochać. Nie zawiodły. Ani mnie ani młodzieży XIII. Rajdu GAP z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W naszym serwisie obszerna relacja z jesiennej wyprawy w te przepiękne góry. czytaj więcej

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.