PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Witów

Zaproszenia

XIII Witowiańska Watra

Niedziela, 28 lipca 2013 r.
Autor: Piotr Kopeć

XIII Witowiańska WatraJuż po raz trzynasty Oddział Związku Podhalan w Witowie organizuje Witowiańskom Watre razem ze współorganizatorami, którymi są: Ochotnicza Straż Pożarna w Witowie, Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko i Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury.


O 10 rano będziemy uczestniczyć w odpustowej mszy świętej na Płazówce, gdzie od 1891 roku jest kaplica pod wezwaniem św. Anny. Po mszy świętej przejedziemy wozami konnymi przez Witów ze śpiewem i muzyką. A o godzinie 14.00 na placu za remizą OSP Witów rozpoczną się występy zespołów. Najpierw wystąpią: Parafialna Orkiestra Dęta z Witowa, zespół góralski „Mali dzianiszanie” i zespół ze Słowacji.

O 15.00 rozpalimy XIII Witowiańskom Watre i potem będą wystąpi nasz zespół „Mali witowianie” i zespół Drevár Krásno ze Słowacji oraz będzie konkurs w cieciu drzewa. Następnie wystąpi grupa teatralna Zwiazku Podhalan w Witowie.

Około 17.00 zostaną rozegrane Mistrzostw świata w jedzeniu bundzu – 25 deka swiyziutkiego syra owcego trzeba zjeść jak najszybciej. Rekord świata to 1 min. 7 sek należy od kilku lat do Stanisława Staszla z Witowa. Liczymy, że w tym roku będzie bardzo mocna rywalizacja.

Po rozegraniu mistrzostw kolejną atrakcją w Witowie będzie występ zespołu "Pilišské trio" z Piliša z Węgier. A na zakończenie wystąpi znany i ceniony zespół góralski „Polaniorze“ z Kościeliska. Wieczorem nasi strażacy organizują imprezę towarzyszącą:  zabawę w remizie z zespołem „Zbóje”. Serdecznie zapraszamy do Witowa!!!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska XSpinka góralska XMetalowa, mała spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem jelonka w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    140 zł
  • Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik z pięknych fasetowanych kul agatu /średnica 1 cm./. Obwód 52 cm. Rurki  i kulki z metalu antyalergicznego. Zapięcie posrebrzane.
    75 zł
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.