PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Witów

Zaproszenia

Konkurs na tradycyjny koszyczek wielkanocny

Sobota, 31 marca 2018 r.
Autor: Centrum Informacji Turystycznej Gminy Kościelisko

Konkurs na tradycyjny koszyczek wielkanocnyGminny Konkurs na tradycyjny koszyczek wielkanocny 31.03.2018 (Wielka Sobota) godz. 12.00. Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko oraz Proboszcz Parafii Witów, przy współpracy oddziałów Związku Podhalan z terenu Gminy Kościelisko, serdecznie zapraszają dzieci i młodzież z terenu Gminy Kościelisko do udziału w XI edycji Konkursu na tradycyjny koszyczek wielkanocny, która w tym roku odbędzie się w Witowie. Konkurs rozpocznie się tuż po święceniu pokarmów przy kościele parafialnym p.w. Matki Boskiej Szkaplerznej w Witowie.


REGULAMIN GMINNEGO KONKURSU NA TRADYCYJNY KOSZYCZEK WIELKANOCNY

Miejsce: Konkurs co roku odbywać się będzie kolejno w poszczególnych miejscowościach Gminy Kościelisko, w roku 2018 będzie to KOŚCIÓŁ

PARAFIALNY W WITOWIE.
Celem konkursu jest pielęgnowanie tradycji święcenia pokarmów połączone z tradycjami podhalańskiej wsi.
Adresaci konkursu: Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży z Gminy Kościelisko do lat 16.

Wytyczne dotyczące oceny koszyczków - koszyczki oceniane będą w jednej kategorii: TRADYCYJNY KOSZYCZEK WIELKANOCNY
zawartość koszyczka: co najmniej 7 rodzajów pokarmów: chleb, sól, jajko, wędlina, ser, chrzan i ciasto (baba wielkanocna), masło

dekoracja koszyczka: koszyk winien być z wikliny, słomy, wyścielony serwetą, chustą lnianą, - ozdobiony zielenią bukszpanu, mirtu lub gałązek borówki

strój właściciela koszyczka: tradycyjne ubranie góralskie

Jury przyzna nagrody za I, II i III miejsce i wyróżnienia w zależności od ilości i poziomu artystycznego koszyczków.

Rozstrzygnięcie Konkursu odbędzie się w Wielką Sobotę tj. 31.03.2018 r. PO ŚWIĘCENIU POKARMÓW O GODZINIE 12.00 przy KOŚCIELE PARAFIALNYM W WITOWIE.

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 18 20 70 051

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł
  • Aniołek średni IIAniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik z drobnych Korali rekonstruowanych oraz z przekładek - drobniutkich koralików szklanych. Obwód 49,5 cm. Średnica koralików z korala 0,7 i 0,5 cm. Zapięcie...
    65 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.