PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane, Nowy Targ

Zaproszenia

Kolejowa rewolucja na podhalańskich torach

Sobota, 21 kwietnia 2018 r.
Autor: Starostwo Powiatowe w Zakopanem

Kolejowa rewolucja na podhalańskich torach27 kwietnia rusza Podhalańska Kolej Regionalna – dla pasażerów oznacza to 30 połączeń kolejowych dziennie pomiędzy Nowym Targiem i Zakopanem oraz regularne kursy (co godzinę) nowoczesnymi pociągami wyposażonymi m.in. w bezprzewodowy internet i klimatyzację. Zapraszamy na inaugurację wydarzenia i bezpłatne przejazdy komfortowymi pociągami Województwa Małopolskiego, które odbędą się w sobotę, 21 kwietnia. Początek wydarzenia o 10:10 na Rynku w Nowym Targu.


To dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców i turystów, którzy chcą szybko i komfortowo dostać się z Nowego Targu do Zakopanego i ominąć kilometrowe korki na Zakopiance. Już 27 kwietnia uruchomiona zostanie długo oczekiwana Podhalańska Kolej Regionalna pomiędzy Nowym Targiem i Zakopanem.

 

Osoby, które pozostawią swoje samochody na parkingu, a w podróż do stolicy polskich gór (lub z powrotem) wybiorą się pociągiem, będą miały do dyspozycji nie 8 (jak do tej pory) lecz aż 30 kursów dziennie. Co więcej, pasażerów na trasie będą wozić nowoczesne pojazdy Województwa Małopolskiego wyposażone m.in. w bezprzewodowy interenet, klimatyzację, system identyfikacji pasażerskiej czy biletomaty. Przez cały tydzień pociągi odjeżdżać będą co ok. 60 minut i zatrzymywać się na stacjach w Poroninie, Białym Dunajcu i Szaflarach.

Jednak zanim pociągi rozpoczną regularne kursy, w sobotę 21 kwietnia zapraszamy na inaugurację uruchomienia Podhalańskiej Kolei Regionalnej. W ramach wydarzenia odbędą się bezpłatne przejazdy promocyjne nowoczesnym pociągiem Województwa Małopolskiego, który trzykrotnie przemierzy trasę z Nowego Targu do Zakopanego zatrzymując się na stacjach w Szaflarach, Białym Dunajcu i Poroninie.

Szczegółowy harmonogram wydarzenia poniżej.
Przypominajmy, że od 30 czerwca do 29 sierpnia na tory powrócą także przyspieszone Impulsy Kolei Małopolskich, które w każdy wakacyjny weekend w niespełna 2,5 godziny przewiozą pasażerów z Krakowa do Zakopanego i z powrotem.


W sobotę (21.04.2018) zainaugurujemy działalność Podhalańskiej Kolei Regionalnej. Dla wszystkich chętnych zorganizowane zostały bezpłatne przejazdy promocyjne na trasie Zakopane - Nowy Targ.  

Przejazdy będą się odbywać w następujących godzinach:

11:00 –11:24

Przejazd pociągiem na trasie Nowy Targ – Zakopane z zatrzymaniami na wszystkich stacjach i przystankach

12:15 –13:22

Przejazd pociągiem na trasie Zakopane – Nowy Targ: w ramach przejazdu przewidziano 15 minutowe postoje na stacjach: Poronin, Biały Dunajec i Szaflary z zaplanowanymi wydarzeniami lokalnymi

14:30 –14:54

Przejazd na trasie Nowy Targ – Zakopane

16:00 –16:23

Przejazd na trasie Zakopane – Nowy Targ

17:09 –17:42

Przejazd na trasie Nowy Targ – Zakopane

18:00 –18:23

Przejazd na trasie Zakopane – Nowy Targ

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki" Naszyjnik obwód 47 cm. , Bransoletka obwód 17,5 cm. Materiały: Turkus, Jadeit, Metal, elementy posrebrzane. Biżuteria zaprojektowana...
    145 zł
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł
  • Ludowe etui na tablet VILudowe etui na tablet VILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.