PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane, Siepraw, Szczawnica

Zaproszenia

Alpejski weekend w Małopolsce

3–5 lutego 2012 r.
Autor: Tauron Bachleda Ski

Alpejski weekend w MałopolsceNa wielbicieli narciarstwa alpejskiego w Małopolsce czeka emocjonujący weekend. W trzech ośrodkach narciarskich odbędą się imprezy przeznaczone dla zawodników w każdym wieku. Wszystkie są częścią projektu TAURON Bachleda Ski, którego celem jest odbudowa polskiego narciarstwa alpejskiego.


W piątek (3 lutego), na stoku Harenda w Zakopanem odbędzie się 3. edycja zawodów Wintercup AZS. Do rywalizacji w slalomie oraz slalomie gigancie staną najlepsi zawodnicy z klubów studenckich z całej Polski. Mroźna pogoda bez wątpienia gwarantuje znakomite przygotowanie trasy, a na zgromadzoną w Zakopanem publiczność czeka masa narciarskich emocji.

W sobotę (4 lutego), w oddalonym o 20 km od Krakowa kompleksie sportowym Siepraw-Ski, odbędą się zawody narciarskie o Puchar TAURONKA, w których wystartować mogą dzieci w wieku od 4 do 11 lat. Dziewczynki i chłopcy będą podzieleni na 4 kategorie wiekowe, a nad przebiegiem rywalizacji czuwać będzie osobiście pan Andrzej Bachleda - Curuś. Jest to doskonała okazja, aby spędzić aktywnie weekend z dziećmi na nartach. Tuż pod stokiem mieści się duża karczma, w której będzie można rozgrzać się w czasie zawodów.

To jednak nie koniec narciarskich emocji nadchodzącego weekendu. W niedzielę (5 lutego) w Szczawnicy, wszyscy amatorzy o sportowym zacięciu staną do rywalizacji w ramach Mistrzostw Polski Amatorów. Będzie to już 5. edycja eliminacji, które za każdym razem cieszą się dużą popularnością i przyciągają rzesze miłośników narciarstwa alpejskiego.

Celem akcji Turon Bachleda Ski jest gruntowna odbudowa polskiego, wyczynowego narciarstwa alpejskiego. Obok zawodów Wintercup AZS, Pucharu TAURONKA oraz Mistrzostw Polski Amatorów w ramach akcji organizowany jest także TAURON Energy Ski Cup, Mistrzostwa Polski Seniorów PZN, Młodzieżowy Puchar Polski oraz Puchar Energetyków. W sumie, w ramach TAURON Bachleda Ski, odbędzie się ponad 30 imprez w 17 ośrodkach narciarskich.

Więcej informacji o wszystkich zawodach (w tym o zapisach na najbliższe imprezy) dostępnych jest na stronie www.tauronbachledaski.pl oraz na www.facebook.com/TauronBachledaSki

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Wisiorek "Panda"Wisiorek "Panda"Sam miś, szklany Lampwork + szklane koraliki. obw. 53 cm dług. zawieszki 2 cm.
    70 zł
  • Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik dla dziewczynek ze nieregularnego kwarcu różowego oraz koralików vintage - Lampwork / szklane ozdobne. Obwód 46 cm. 
    50 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.