PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Czerwiec 2012 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane, Tatry

Sport

Weekend Biegowy z "Sokołem"

Piątek, 8 czerwca 2012 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaWeekend Biegowy został zorganizowany już po raz piąty przez zakopiańskie gniazdo Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”. Rozpoczął go w piątek Test Coopera, w sobotę odbył się III Bieg im. hrabiego Władysława Zamoyskiego, a w niedzielę V Wysokogórski Bieg im. druha Franciszka Marduły. Weekend cieszył się ogromnym zainteresowaniem zawodników z całej Polski. Łącznie we wszystkich trzech imprezach biegowych wzięło udział 455 biegaczy. Zostali oni sklasyfikowani w Grand Prix „Sokoła”. Jego zwycięzcą został Marek Grochowski reprezentujący TG "Sokół" Zakopane, wśród pań najlepsza była Dominika Stelmach z Warszawy.


- Gdybym nie pobiegł Testu Coopera, nie wygrał bym Grand Prix „Sokoła”, test dawał bowiem sporą bonifikatę. Do każdego startu podchodziłem na maksa, nie oszczędzałem się. Ile miałem sił w nogach i pary w płucach, na tyle starałem się biegnąć. Było jednak ciężko, zwłaszcza podczas ostatniego biegu. Satysfakcja jest więc ogromna – wyjaśnia  Marek Grochowski. - W Zakopanem urzekające są krajobrazy, a także atmosfera. Ludzie, którzy tę imprezę organizują, wkładają w to całe serce. Gdyby to było możliwe, to już jutro kupiłbym bilet na pociąg do Zakopanego na przyszłoroczną edycję – dodajez dobywca Grand Prix, który mieszka w Gdańsku, ale reprezentuje zakopiańskiego Sokoła.

Test Coopera, który rozpoczął Weekend, to próba trwająca 12 minut, w ciągu których należy pokonać jak najdłuższy dystans. Odbył się on na stadionie lekkoatletycznym COS-u. Mimo deszczowej pogody wzięło w nim udział 54 zawodników. Najlepszy rezultat 3.630 m osiągnął Konrad Motor z AZS Katowice.

Przez dwa kolejne dni biegowych zmagań pogoda już sprzyjała. III Bieg im. hrabiego Władysława Zamoyskiego odbył się tradycyjnie na trasie o długości 10 km wiodącej z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka. Bieg upamiętnia hr. Władysława Zamoyskiego i jego zasług dla odzyskania Morskiego Oka. Ukończyło go 110 zawodników, a zwycięzcą został Rafał Krzemień z klubu Puma Running Team z Wieliczki.

Zamykający Weekend V Wysokogórski Bieg im. druha Franciszka Marduły był w tym roku jednocześnie I Mistrzostwami Polski w Skyrunningu oraz eliminacjami do Mistrzostw Świata w Biegach Górskich na Długim Dystansie – Jungfrau Maraton. Bieg odbywał się na dwóch trasach: sportowej  na dystansie 25,4 km (prowadzącej spod kina „Sokół” przez Nosal, Halę Gąsienicową, Przełęcz Karb, Kasprowy Wierch, Kuźnice na Kalatówki) oraz amatorskiej na dystansie 7,5 km (prowadzącej spod kina „Sokół” przez Nosal do Kuźnic i na Kalatówki). Bieg łącznie ukończyło 285 zawodników. Na trasie sportowej zwyciężył Marcin Świerc z Pasterki i Anna Celińska z Bielska Białej (klub Byledobiec Anin), oboje zwyciężyli także w zeszłorocznej edycji. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyło zakopiańskie TG „Sokół”.

- Chcemy promować zdrowy styl życia, a także patriotyzm, który doskonale łączy się ze sportem. Biegi upamiętniają więc wybitne i ważne dla Zakopanego postacie – hrabiego Zamoyskiego i druha Franciszka Mardułę. Sprawdziła się już kolejny raz formuła weekendu biegowego z różnymi dystansami. Impreza bardzo się rozrosła i przyciągnęła wielu zawodników z całej Polski i nie tylko. Zwłaszcza Bieg Marduły, który jest trudny, ekstremalny, ale zawodnicy mówią, że jest to bieg kultowy. Nie ma drugiego w Polsce o takiej urodzie i takiej skali trudności. Tu nie wystarczy trening na asfalcie, trzeba znać góry i być naprawdę znakomicie i wszechstronnie przygotowanym – podsumował organizator biegów Leszek Behounek z TG "Sokół".

WYNIKI:

Test Coopera.pdf

 

Bieg Zamoyskiego open.pdf
Bieg Zamoyskiego kategorie.pdf

Bieg Marduly 25 km open.pdf
Bieg Marduly 25 km kategorie .pdf
Bieg Marduly 7 km open.pdf
Bieg Marduly 7 km kategorie.pdf
Bieg Marduly druzyny.pdf
Grand Prix Sokola.pdf

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IIAniołek duży IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Bransoletk​a "Moon"Bransoletk​a "Moon"Bransoletka z hematytów, masy perłowej, muszli szarej, asymetryczna. Obw. 19 cm.
    45 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.