PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Luty 2022 12345678910111213141516171819202122232425262728  

Zakopane, Tyniec

Wiadomości

Z wizytą u Ojca Leona

Poniedziałek, 21 lutego 2022 r.
Autor: Małgorzata Wonuczka-Wnuk

Z wizytą u Ojca LeonaZawsze uśmiechnięty, życzliwy, kochający ludzi i nawracający nas na właściwą drogę. Z ogromnym poczuciem humoru właśnie zaprosił wszystkich na obchody tysiąclecia klasztoru w Tyńcu w… 2044 roku. Ojciec Leon Knabit przyjął grupę ponad stu osób od lat uczestniczących w Światowych Rekolekcjach Podhalańskich organizowanych przez księdza dr hab. Władysława Zarębczana. Pretekstem stały się urodziny Ojca Leona, który od początku uczestniczył w tych rekolekcjach i tym razem także pod hasłem #rekolekcje wygłosił nauki dotyczące nadchodzącego Wielkiego Postu.


Jego refleksja i głębokie słowa czym jest post dla niewierzących, wierzących oraz mnichów zapadły w serca słuchaczy. Później – później świętowaliśmy urodziny Jubilata. Nie zabrakło góralskiego „sto lat”, prezentów i ciepłych indywidualnych rozmów z Ojcem Leonem oraz wspaniałego obiadu przygotowanego przez tynieckich mnichów. Ojcu Leonowi życzymy wielu lat we wspaniałej kondycji, a księdzu Władysławowi Zarębczanowi dziękujemy za odprawienie Mszy świętej koncelebrowanej oraz przygotowanie wizyty w Tyńcu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Aniołek duży IVAniołek duży IVAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Spinka góralska VISpinka góralska VIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    140 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.