Zakopane
Kultura
Spektakl „Wigilie wielkich Polaków”
Poniedziałek, 4 stycznia 2010 r.
Autor: AKS
Autor: AKS
W dniu 19 grudnia 2009 r. roku młodzież ZSHT w Zakopanem wystąpiła w swojej szkole ze spektaklem pt. „Wigilie wielkich Polaków”. Przedstawienie, które zostało przygotowane przez uczniów klas drugich, trzecich i czwartych, pod kierownictwem p. Jolanty Dolińskiej, obejrzeli nauczyciele i młodzież szkolna.
Inspiracją powstania tego wydarzenia był spektakl „Wigilie Polskie” w reżyserii p. red. Barbary Wachowicz, z którą młodzież ze szkoły im. Wł. hrabiego Zamoyskiego współpracuje od wielu już lat. Z inicjatywy młodych aktorów, w dniu 6 stycznia br. wystawienie spektaklu zostanie powtórzone dla dzieci z Domu Dziecka przy Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny w Zakopanem, przy ul. Tetmajera 31.
Zobacz w naszym sklepie:
- Saszetka I
Saszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki. Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał: Filc...50 zł - Wisiorek "Trójeczka"
Wisiorek z trzema koralikami w groszki. Obwód 76 cm. 50 zł - Baciarujciez chłopcy - Trebunie Tutki
Tradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują: Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna...40 zł



