Zakopane
Kultura
Spektakl „Wigilie wielkich Polaków”
Poniedziałek, 4 stycznia 2010 r.
Autor: AKS
Autor: AKS
W dniu 19 grudnia 2009 r. roku młodzież ZSHT w Zakopanem wystąpiła w swojej szkole ze spektaklem pt. „Wigilie wielkich Polaków”. Przedstawienie, które zostało przygotowane przez uczniów klas drugich, trzecich i czwartych, pod kierownictwem p. Jolanty Dolińskiej, obejrzeli nauczyciele i młodzież szkolna.
Inspiracją powstania tego wydarzenia był spektakl „Wigilie Polskie” w reżyserii p. red. Barbary Wachowicz, z którą młodzież ze szkoły im. Wł. hrabiego Zamoyskiego współpracuje od wielu już lat. Z inicjatywy młodych aktorów, w dniu 6 stycznia br. wystawienie spektaklu zostanie powtórzone dla dzieci z Domu Dziecka przy Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny w Zakopanem, przy ul. Tetmajera 31.
Zobacz w naszym sklepie:
- Śpiewki i nuty - Trebunie Tutki
Tradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. 1 Ozwodne 2:21 2 Krzesane 4:26 3 Janosikowe 5:44 4 Ozwodne zbojnickie 2:24 5 Duchowe 4:55 6...40 zł - Obraz olejny Folk II
Obraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...300 zł - Nuty spod Hól - Kapela Zokopiany
Tradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują: Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Andrzej Dziubas, Henryk Krzeptowski...40 zł



