PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

„Tatry wyśnione” Józefa Mularczyka

Czwartek, 11 lutego 2010 r.
Autor: Marzena Sułkowska

„Tatry wyśnione” Józefa MularczykaOd 10 grudnia w Galerii Sztuki w Willi Orla w Zakopanem przy ulicy Kościeliskiej 50 można oglądać wystawę malarstwa Józefa Mularczyka „Tatry wyśnione”. Jest to pierwsza ekspozycja prac artysty zorganizowana po jego śmierci w maju 2009 roku. Józef Mularczyk – nazywany „piewcą piękna Tatr”, to twórca związany z Zakopanem, gdzie mieszkał przez wiele lat. Tatry go oczarowały i im poświecił swój talent malarski.


Niezwykłe, pełne spokoju i uroku tatrzańskie krajobrazy uwieczniał na płótnie, wędrując ze sztalugami przez górskie szlaki. Pozostał im wierny nawet, gdy już nie mieszkał w Zakopanem, wtedy wydobywane z pamięci pejzaże tatrzańskie utrwalał na obrazach chroniąc przed zapomnieniem.
Ekspozycja została zorganizowana w hołdzie zmarłem artyście i stanowi zapowiedź planowanej na przełom kwietnia/maja 2010 r, retrospektywnej wystawy Józefa Mularczyka w Pałacu Sztuki w Krakowie. Na wystawie znalazło się 30 prac olejnych, są to w większości pejzaże tatrzańskie dotychczas nigdzie nieprezentowane oraz kilka obrazów o tematyce morskiej. Obrazy pochodzą ze zbiorów syna Macieja Mularczyka.
Wystawa w Willi Orla potrwa do końca lutego 2010 roku.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł
  • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik z kulek agaru oraz koralików szkła Weneckiego - vintage. Obwód 50 cm.
    65 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.