PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

I Tatrzański Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych

Wtorek, 16 lutego 2010 r.
Autor: AKS

fot. Jan CieplińskiO złote, srebrne i brązowe kierpce będą rywalizowały dziecięce góralskie zespoły, podczas I Tatrzańskiego Przeglądu Dziecięcych Zespołów Regionalnych organizowanego przez Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu Jutrzenka i Małopolskie Centrum Kultury Sokół. Przegląd, który odbędzie się 17 kwietnia 2010 roku w sali widowiskowej Związku Podhalan w Zakopanem, ma charakter konkursowy, a najlepsze zespoły będą zakwalifikowane do udziału w Karpackim Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce-Zdroju.


Regionalne imprezy ciszą się u nas sporym zainteresowaniem zarówno ze strony widzów a tym bardziej ze strony naszych licznych zespołów góralskich. Takich imprez kierowanych do dziecięcych zespołach regionalnych jest niestety na naszym terenie zbyt mało, szczególnie jeżeli chodzi o samo miasto Zakopane. Dziecięcych góralskich zespołów na Podhalu jest bardzo wiele, w związku z tym należy dać im możliwość pokazania swoich umiejętności – powiedział Szymon Bafia, kierownik Dziecięcego Góralskiego Zespołu ZORNICA, działającego przy TCKiS JUTRZENKA.
Tatrzański Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych ma motywować liczne dziecięce zespoły góralskie do tworzenia programów, nie tylko stricte tanecznych, ale i bardziej ambitnych, pokazujących naszą tradycję. Tym samym dzieci będą miały okazję do poznania obrzędów i zwyczajów swoich przodków, które giną na naszych oczach lub całkowicie zniknęły z krajobrazu Podhala oraz prezentowania ich na scenie.
W imprezie mogą wziąć udział chętne zespoły z całego Podhala, które przygotują program widowiskowo–taneczny opowiadający o dawnych góralskich obyczajach, obrzędach, zabawach.
Głównymi trofeami Przeglądu będą statuetki: złote, srebrne i brązowe kierpce. Nagrodami rzeczowymi przewidzianymi w regulaminie konkursu będą m.in. elementy strojów góralskich (kapelusz, piórka, materiał na spódnice, korale, kierpce czy rekwizyty sceniczne)

Regulamin konkursu oraz wzór karty zgłoszeń jest dostępny na stronie internetowej http://www.otostrona.pl/zornica/ w zakładce TATRZAŃSKI PRZEGLĄD DZIECIĘCYCH ZESPOŁÓW REGIONALNYCH

Zgłoszenia do udziału w Przeglądzie można zgłaszać do 9 kwietnia b.r. na adres: TCKiS Jutrzenka ul. Grunwaldzka 3, 34-500 Zakopane, bądź drogą mailową na adres: jutrzenka@z-ne.com.pl tel. 018/201 28 33

Imprezę finansowo wspiera Biuro Promocji Zakopanego oraz zakopiański oddział Związku Podhalan.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek średni IIAniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IIISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IIILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - łącznie ponad 350 osób znalazło się w najnowszym słowniku biograficznym "Podhalanie". Słownik...
    90 zł
  • Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1" Obwód - 18 cm. Matriały: Jadeit, Lapis lazuli, Turkus, Aragonit, Koral, Szkło. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.