PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Anna Schumacher i Marek Haładuda w Miejskiej Galerii Sztuki

Wtorek, 11 maja 2010 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego odbył się podwójny wernisaż. Otworzono wystawę malarstwa zakopiańskiej artystki Anny Schumacher "Zachwyt samotny" oraz artysty i pedagoga poznańskiej ASP - Marka Haładudy "Karnawał".


Pejzaże i martwe natury Anny Schumacher zachwycają intensywnymi barwami, grą światła i perfekcyjnością wykonania. Nic więc dziwnego, że wernisaż cieszył się dużym zainteresowaniem publiczności.
Myślę, że Annę Schumacher wiekszość osób w Zakopanem zna, ponieważ stąd własnie pochodzi, tu mieszka i pracuje. Wbrew temu, co niektórzy mówią, że jest to młoda artyska, to jednak maluje ona już bardzo długo i jest artystką dojrzałą. W jej twórczości widać niespokojnego ducha. Natomiast w sali obok prezentujemy inny biegun malarstwa. Obrazy Marka Haładudy są przemyślane, wyważone, spokojne. Jak artysta sam napisał - poprzez malarstwo poznaje on świat i człowieka. Jest w tym jakaś zaduma filozoficzna. Wiekszość obrazów została namalowana przez niego specjalnie na zakopiańską wystawę - mówiła otwierając wystawę dyrektor galerii Anna Zadziorko.

Anna Schumacher
ur. w roku 1975. Ukończyła studia na Wydziale Historii Sztuki UJ oraz na Wydziale Malarstwa Krakowskiej ASP - dyplom w roku 2001 w pracowni malarstwa prof. Sławomira Karpowicza oraz w pracowni projektowania książki i typografii. Członek zakopiańskiego oddziału ZPAP. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, collagem, a także ilustracją książkową. Dwuktornie nagrodzona statuetką "Halna" za Obraz Roku zakopiańskiego ZPAP oraz za ilustracje do książek dla dzieci.
Ma za sobą liczne wystawy indywidualne i zbiorowe. Bierze czynny udział w plenerach artystycznych. Jej prace znajdują się w kolekcjach w Polsce i za granicą m.in. USA, Kanadzier, W. Brytanii. Mieszka i pracuje w Zakopanem.

Marek Haładuda
ur.1961r, w Kożuchowie
Studia: 1983-1988 Państwowa Wyższa Szkoła Sztuk Plastycznych (obecnie Akademia Sztuk Pięknych) w Poznaniu. Dyplom w Pracowni Malarstwa Prof.Jacka Waltosia. 1989-1990 École des Beaux – Arts w Paryżu (pobyt studyjny). Pedagog ASP w Poznaniu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”„Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”Płyta DVD zawiera widowisko „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu” (2 godz. 23 min.) zarejestrowane podczas premiery w 2011 roku w Zakopanem, w kinie Sokół (AKT I i IV)...
    35 zł
  • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł
  • Spinka góralska VSpinka góralska VMetalowa spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z kistkami) 13,5 cm.
    130 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.