PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

„Bal w Operze” późną nocą

Środa, 19 maja 2010 r.
Autor: Piotr Kyc

fot. Piotr KycW organizację trzeciej Nocy Muzeów włączyła się również Tatrzańska Agencja Rozwoju Promocji i Kultury mająca siedzibę w Jasnym Pałacu. To tutaj miało miejsce ostatnie wydarzenie Nocy Muzeów w Zakopanem AD 2010 (nie licząc Harendy czynnej do godziny 2.00). Wystawiono poemat satyryczny, pt.: „Bal w Operze” autorstwa Juliana Tuwima wyreżyserowany i brawurowo wykonany po północy przez Ewę Czamańską i Grażynę Syrzistie, artystki Towarzystwa Miłośników Teatru im. Heleny Modrzejewskiej.


Dzięki profesjonalnemu nagłośnieniu przez Marka Wacławskiego, absolwenta Uniwersytetu im. Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie – Instytut Wychowania Artystycznego oraz Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem, artystki bardzo dobrze poradziły sobie z trudnym, ostrym i brutalnym tekstem.
Miejsce było wymarzone – elegancka Sala Lustrzana urządzona w stylu tamtej epoki. Czas przedstawienia też ciekawy.  Północ, to taka granica za którą na każdej hulance pękają konwenanse i zaczyna się „bal w operze”...
A o słodki poczęstunek dla gości zadbała Piekarnia Cukiernia Ekologiczna Anny Piwowarczyk.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Portfel IPortfel IPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z czarnej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł
  • Aniołek średni IIIAniołek średni IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • „Portki”„Portki”Płyta DVD zawiera spektakl „Portki” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 47 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.