PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Lekcje muzealne na Kozińcu

Czwartek, 24 czerwca 2010 r.
Autor: Wojciech Szatkowski

fot. Wojciech SzatkowskiMuzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem serdecznie zaprasza do skorzystania z oferty lekcji muzealnych na wystawach czasowych ze zbiorów Museo Nazionalle della Montagna w Turynie. Lekcje organizowane są od środy do piątku, w godzinach 9 – 16, w Galerii Sztuki im. Włodzimierza i Jerzego Kulczyckich, Zakopane, Koziniec 8, tel. 18 20 129-36. W ramach zwiedzania odbywa się oprowadzanie przez przewodnika, konkurs gier planszowych oraz pokaz filmów górskich. Czas trwania lekcji ok. 1 - 1,5 godziny. Po Muzeum oprowadza Wojciech Szatkowski.


- „Fascynujący świat gier górskich z całego świata” – lekcja na wystawie „Góry na wesoło. Między szczytami i śniegami gier planszowych”. Zwiedzanie wystawy i pokaz gier planszowych z całego świata.

- „Śladami wybitnych podróżników” - lekcja na wystawie „Góry na wesoło. Między szczytami i śniegami gier planszowych”. Prezentacja gier planszowych dotyczących wybitnych podróżników: Fridtjofa Nansena i jego wyprawy narciarskiej na biegun północny i Henry'ego Mortona Stanleya do serca Afryki.

- „Śladami pierwszych wypraw himalajskich” - lekcja na wystawie „Góry na wesoło. Między szczytami i śniegami gier planszowych”. Pokaz gier górskich dotyczących wypraw na Mount Everest i Nanga Parbat. Omówienie wybitnych postaci himalaizmu światowego i wkładu Polaków w zdobycie najwyższych gór świata.

- „Stwórz własną górską grę planszową!” - lekcja na wystawie „Góry na wesoło. Między szczytami i śniegami gier planszowych”. Zwiedzanie wystawy i pokaz gier planszowych z całego świata. Efektem końcowym lekcji jest stworzenie przez dzieci własnej górskiej gry planszowej.

Kontakt w sprawie organizacji lekcji muzealnych - Wojciech Szatkowski (Muzeum Tatrzańskie), tel. 1820152-05, wewn. 26 lub e-mail: historia@muzeumtatrzanskie.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletk​a "Moon"Bransoletk​a "Moon"Bransoletka z hematytów, masy perłowej, muszli szarej, asymetryczna. Obw. 19 cm.
    45 zł
  • Spinka góralska ISpinka góralska IMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    170 zł
  • Okładka na zeszyt IOkładka na zeszyt ILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.