PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Lekcje muzealne na Kozińcu

Czwartek, 24 czerwca 2010 r.
Autor: Wojciech Szatkowski

fot. Wojciech SzatkowskiMuzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem serdecznie zaprasza do skorzystania z oferty lekcji muzealnych na wystawach czasowych ze zbiorów Museo Nazionalle della Montagna w Turynie. Lekcje organizowane są od środy do piątku, w godzinach 9 – 16, w Galerii Sztuki im. Włodzimierza i Jerzego Kulczyckich, Zakopane, Koziniec 8, tel. 18 20 129-36. W ramach zwiedzania odbywa się oprowadzanie przez przewodnika, konkurs gier planszowych oraz pokaz filmów górskich. Czas trwania lekcji ok. 1 - 1,5 godziny. Po Muzeum oprowadza Wojciech Szatkowski.


- „Fascynujący świat gier górskich z całego świata” – lekcja na wystawie „Góry na wesoło. Między szczytami i śniegami gier planszowych”. Zwiedzanie wystawy i pokaz gier planszowych z całego świata.

- „Śladami wybitnych podróżników” - lekcja na wystawie „Góry na wesoło. Między szczytami i śniegami gier planszowych”. Prezentacja gier planszowych dotyczących wybitnych podróżników: Fridtjofa Nansena i jego wyprawy narciarskiej na biegun północny i Henry'ego Mortona Stanleya do serca Afryki.

- „Śladami pierwszych wypraw himalajskich” - lekcja na wystawie „Góry na wesoło. Między szczytami i śniegami gier planszowych”. Pokaz gier górskich dotyczących wypraw na Mount Everest i Nanga Parbat. Omówienie wybitnych postaci himalaizmu światowego i wkładu Polaków w zdobycie najwyższych gór świata.

- „Stwórz własną górską grę planszową!” - lekcja na wystawie „Góry na wesoło. Między szczytami i śniegami gier planszowych”. Zwiedzanie wystawy i pokaz gier planszowych z całego świata. Efektem końcowym lekcji jest stworzenie przez dzieci własnej górskiej gry planszowej.

Kontakt w sprawie organizacji lekcji muzealnych - Wojciech Szatkowski (Muzeum Tatrzańskie), tel. 1820152-05, wewn. 26 lub e-mail: historia@muzeumtatrzanskie.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Śpiewki i nuty - Trebunie TutkiŚpiewki i nuty - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. 1 Ozwodne  2:21 2 Krzesane  4:26 3 Janosikowe  5:44 4 Ozwodne zbojnickie  2:24 5 Duchowe  4:55 6...
    30 zł
  • Spinka góralska XIIISpinka góralska XIIIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    140 zł
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.