PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Lekcje muzealne na Kozińcu

Czwartek, 24 czerwca 2010 r.
Autor: Wojciech Szatkowski

fot. Wojciech SzatkowskiMuzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem serdecznie zaprasza do skorzystania z oferty lekcji muzealnych na wystawach czasowych ze zbiorów Museo Nazionalle della Montagna w Turynie. Lekcje organizowane są od środy do piątku, w godzinach 9 – 16, w Galerii Sztuki im. Włodzimierza i Jerzego Kulczyckich, Zakopane, Koziniec 8, tel. 18 20 129-36. W ramach zwiedzania odbywa się oprowadzanie przez przewodnika, konkurs gier planszowych oraz pokaz filmów górskich. Czas trwania lekcji ok. 1 - 1,5 godziny. Po Muzeum oprowadza Wojciech Szatkowski.


- „Fascynujący świat gier górskich z całego świata” – lekcja na wystawie „Góry na wesoło. Między szczytami i śniegami gier planszowych”. Zwiedzanie wystawy i pokaz gier planszowych z całego świata.

- „Śladami wybitnych podróżników” - lekcja na wystawie „Góry na wesoło. Między szczytami i śniegami gier planszowych”. Prezentacja gier planszowych dotyczących wybitnych podróżników: Fridtjofa Nansena i jego wyprawy narciarskiej na biegun północny i Henry'ego Mortona Stanleya do serca Afryki.

- „Śladami pierwszych wypraw himalajskich” - lekcja na wystawie „Góry na wesoło. Między szczytami i śniegami gier planszowych”. Pokaz gier górskich dotyczących wypraw na Mount Everest i Nanga Parbat. Omówienie wybitnych postaci himalaizmu światowego i wkładu Polaków w zdobycie najwyższych gór świata.

- „Stwórz własną górską grę planszową!” - lekcja na wystawie „Góry na wesoło. Między szczytami i śniegami gier planszowych”. Zwiedzanie wystawy i pokaz gier planszowych z całego świata. Efektem końcowym lekcji jest stworzenie przez dzieci własnej górskiej gry planszowej.

Kontakt w sprawie organizacji lekcji muzealnych - Wojciech Szatkowski (Muzeum Tatrzańskie), tel. 1820152-05, wewn. 26 lub e-mail: historia@muzeumtatrzanskie.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska ISpinka góralska IMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    170 zł
  • Torebka filcowa VITorebka filcowa VITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    175 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.