PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Szpilki ach te szpilki

Wtorek, 25 stycznia 2011 r.
Autor: Piotr Kyc

fot. Piotr KycW Miejskiej Galerii Sztuki im.Władysława HR. Zamoyskiego w Zakopanem odbył się kolejny interesujący wernisaż wystawy malarskiej. Tym razem można był obejrzeć obrazy Małgorzaty Karp – Soji. Tematyka malarstwa pani Małgorzaty świetnie wpisuje się w poetykę trwającego karnawału. Świat przedstawiony przez artystkę zapełniają otwarte parasole, cylindry kapelusze, bicykle, szpilki a nade wszystko wyeksponowane są kobiece wdzięki – czerwone usta, długie nogi i wszechobecne biusty. Nie ma tu miejsca na symbolikę – jest za to pełna muzyczności i rytmu zabawa, przypominająca trochę cyrk z minionej epoki.


Jest pogodnie, zabawnie i ekscytująco. Ot, jak to na szpilkach, które do wygodnych butów dnia codziennego nie należą i są po to, aby było niezwykle – nie tylko elegancko ale zabawnie i frywolnie.
Wystawa będzie czynna do 28 lutego. Warto zajrzeć w tym czasie do Miejskiej Galerii.

Małgorzata Karp-Soja urodziła się w Krakowie. Ukończyła studia w Krakowskiej Akademii Sztuk Pię knych na Wydziale Konserwacji Dzieł Sztuki. Dyplom u profesor Marii Ostaszewskiej w 1992 roku. Malarstwo studiowała w pracowni profesora Stanisława Wiśniewskiego, a rysunek w pracowni profesora Allana Rzepki.
Trzykrotne wyjazdy na stypendia do Włoch (1991-1993). Od 1997 roku zajmuje się własną twórczością artystyczną, a w szczególności malarstwem olejnym i pastelami. Jej prace można znaleźć w kolekcjach prywatnych w Polsce, Austrii, Francji, Belgii, Holandii, Włoszech, Niemczech, Hiszpanii, Szwecji i USA.
Jest członkiem ZPAP. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych, targach sztuki, konkursach i aukcjach charytatywnych w Europie i USA. Jest autorką prawie 30 wystaw indywidualnych i około 60 zbiorowych. Uhonorowana nagrodą "President Award" na VII Międzynarodowym Biennale Sztuki Współczesnej Florencja 2009, a w 2010 zaproszona do udziału w Międzynarodowym Biennale Sztuki Współczesnej w Pekinie.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa IXTorebka filcowa IXTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł
  • Obraz olejny Folk IVObraz olejny Folk IVObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.