PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Muzyka pod Tatrami – koncert pierwszy

Wtorek, 29 marca 2011 r.
Autor: Piotr Kyc

fot. Piotr KycW dniu 27 marca odbył się pierwszy koncert w ramach wspólnego przedsięwzięcia dwóch oddziałów muzealnych - Muzeum Karola Szymanowskiego w Zakopanem, będącego Oddziałem Muzeum Narodowego w Krakowie i Zamku Orawskiego, który jest Oddziałem Muzeum Orawskiego P.O. Hviezdoslava w Dolnym Kubinie.


W programie niedzielnego koncertu wykonanego w Muzeum Karola Szymanowskiego, znalazły się utwory Grażyny Bacewicz, Karola Szymanowskiego i Henryka Mikołaja Góreckiego.
Wykonawcami byli muzycy z Kwartetu Śląskiego w składzie: Szymon Krzeszowiec – I skrzypce, Arkadiusz Kubic – II skrzypce, Łykasz Syrnicki – altówka, Piotr Janosik – wiolonczela.

Po uczcie duchowej gospodarze zaprosili gości na poczęstunek. Na zewnątrz można było skosztować wybornej zupy węgierskiej serwowanej z wielkiego, żeliwnego kotła.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007 - 2013.

Na kolejny koncert w „Atmie” zapraszamy w dniu 29.03, o godz. 17.00. W programie: Szymanowski, Chopin, muzyka słowacka.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł
  • Torebka filcowa IITorebka filcowa IITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA -...
    160 zł
  • SAGA - Trebunie TutkiSAGA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Stanisław Trebunia-Tutka , Henryk Trebunia-Tutka...
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.