PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Materia rzeczy, czyli nowe prace zakopiańskich artystów w nowym miejscu...

Niedziela, 17 kwietnia 2011 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaGrupa zakopiańskich artystów i projektantów zaprasza do powołanego na krótko nowego miejsca w mieście, pełnego malarstwa, fotografii, rzeźby oraz rzeczy indywidualnych mniej i bardziej użytkowych - tak brzmi zaproszenie na wystawę otwartą w miniony piątek w budynku Alior Banku przy ul. Kościuszki 11 w Zakopanem. Warto to miejsce odwiedzić, bo jest ono wyjątkowe, zwłaszcza ze wzgledu na bogactwo i róznorodność prezentowanych tam prac i bliską domowej atmosferę.


Wystawa, którą można odwiedzać prze najbliższe dwa miesiące, prezentuje nowe prace grupy artystów i projektantów zakopiańskich. Jej kuratorem jest Jarosław Hulbój, a autorem oprawy graficznej Jan Wierzejski. Wystawa została zorganizowana dzięki uprzejmości Pana Janusza Bielskiego.

Artyści biorący udział w wystawie to: Ireneusz Bęc, Magda Ciszewska-Rząsa, Zuzanna Dembiec, Jarosław Hulbój, Beata Marchlik-Hulbój, Ela Krzemińska-Owczarz, Jarek "Yarrek" Możdżyński, Leszek Nagrabecki, Czesław Podleśny, Lidia Rosińska, Marcin Rząsa, Jerzy Sarkowicz, Anna Schumacher, Przemysław Wańczyk i Jan Wierzejski.

- Właściciel tego budynku, Wiesław Bielski, udostepnił pomieszczenie. Mieliśmy już plany zorganizowania wystawy grupy osób, więc nie było problemu i szybko przystąpilismy do działania. Chcemy, aby to miejsce było żywe, zwłaszcza poprze obecność artystów, kórzy będą tu codziennie od godz. 14.00 do 20.00. Będziemy tu także tworzyć pewne zdarzenia w ciągu trwania wystawy. Można tu bedzie również usiąść przy kawie lub herbacie, porozmawiać z artystą, a także nabyć prezentowane prace - wyjaśniał Jarosław Hulbój.

- Chciałbym wytłumaczyć się z tytułu wystawy, opatrując go odpowiednim komentarzem. Z rzeczy świata tego zostaną ponoć tylko dwie. W tej materii niełatwo cokolwiek dodać, choć trudno posądzać poetę o obiektywizm. Być może jednak jest coś na rzeczy. Lepiej zatem być uważnym. W tym, jak sądzę, jesteśmy zgodni. My, czyli podpisujący się jako autorzy - Jarosław Hulbój przybliżył tymi słowami przesłanie wystawy.

Kontynuacją wystawy jest stona internetowa www.materiarzeczy.pl, mieszcząca informacje o artystach i reprodukcje ich prac.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IObraz olejny Folk IObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    350 zł
  • 100-lecie LO im. O. Balzera w Zakopanem100-lecie LO im. O. Balzera w ZakopanemDwupłytowy album DVD zawierający relacje wideo z obchodów 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego  im. O. Balzera w Zakopanem. Pierwsza płyta zawiera reportaż (30 min.) ze...
    35 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IMagnes Folk na lodówkę IMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.