PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Kultura

Jazzmani Janowi Pawłowi II

Środa, 4 maja 2011 r.
Autor: AKS

Jazzmani Janowi Pawłowi II1 maja w dniu beatyfikacji Jana Pawła II w ramach festiwalu "Wiosna Jazzowa Zakopane 2011" odbył się uroczysty koncert zatytułowany „Santo Subito – Jazzmani Janowi Pawłowi II". W kościele św. Krzyża wystapił Marek Bałata, który specjalnie na tę okazję przygotował wiersze Karola Wojtyły oraz polskie pieśni eucharystyczne w jazzowym brzmieniu. Wokaliście towarzyszyła orkiestra kameralna z udziałem jazzowej sekcji i kwintetu smyczkowego.


Marek Bałata - improwizujący wokalista jazzowy. Specjalizuje się w śpiewaniu seatem. Wykonuje głównie swoje oryginalne kompozycje nawiązujące do polskiego i obcego folkloru, transkrypcje utworów Chopina. Jest producentem muzycznym i wykonawcą Mszy Kreolskiej „Misa Criolla" Ramireza. Występował w musicalowej adaptacji powieści Singera „Sztukmistrz z Lublina" w Teatrach Warszawy i Wrocławia, w adaptacji „Krwawe Gody" (wg. Lorki) w Teatrze Polskim we Wrocławiu oraz ostatnio w adaptacji „Dzieje Grzechu" Żeromskiego w Teatrze Capitol. Regularnie koncertuje z własnym Kwintetem, w skład którego wchodzą najlepsi muzycy polscy. W 2003 r. wystąpił w gorąco przyjętym Oratorium „Woła nas Pan" z okazji 25-lecia pontyfikatu Jan Pawła II w Orchestra Hall w Chicago, a następnie w Toronto. Ponownie zawitał w Toronto w 2005 r. w Roy Thomson Hall z Oratorium Miłosierdzie Boże oraz w Chicago w 2007 r. Jego ostatnie wyjątkowe produkcje to koncert „Niemen Wspomnienie" oraz „Mała Msza Organowa" Haydna. Jako artysta grafik wykonuje multimedialne Śpiewobrazy, łączące własny obraz wideo ze śpiewem, tańcem i rysowaniem na żywo. Przez ponad 18 lat zwycięzca corocznego plebiscytu Jazz Top pisma „Jazz Forum" w kategorii Wokalista Jazzowy.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł
  • Aniołek średni VAniołek średni VAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Obraz olejny Folk IVObraz olejny Folk IVObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.