PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Świętowanie na Strążyskiej

Poniedziałek, 20 czerwca 2011 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW niedzielę mimo deszczowej pogody po raz kolejny Święto Ulicy Strążyskiej zgromadziło tłumy mieszkańców tego uroczego zakątka Zakopanego oraz równie licznych turystów. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w Starym Kościółku przy ul. Kościeliskiej odprawioną przez ks. infułata Stanisława Olszówkę. Po jej zakończeniu do zakopiańskiego oddziału Związku Podhalan zostali przyjęci nowi członkowie. Następnie odbył się przejazd zaprzęgów konnych na Strążyską, jedną z najstarszych i najładniejszych ulic Zakopanego. Tam wszystkich uczestników święta ugościła najpierw Restauracja "Bąkowa Gazdówka", Karczma "Żabi Dwór", a w końcu Jan Chyc przy swoim szałasie.


W święcie wzięli udział także przedstawiciele Urzędu Miasta Zakopane na czele z wiceburmistrzem Mariuszem Koperskim oraz prezes zakopiańskiego Związku Podhalan Marcin Zubek.

W „Żabim Dworze” tradycyjnie już odbyło się spotkanie z Zygmuntem Kłosowskim, który prezentował zarówno swoje prace, jak i zgromadzoną kolekcję obrazów innych autorów. Właściciel Jakub Kruger jak zwykle przygotował armatę, z której strzał oddał tym razem Jacek Cygan. Ostatnim punktem na trasie była polana przy szałasie Jana Chyca, z pięknym widokiem na zasnuty nieco mgłą Giewont. Tu odbył się festyn z wieloma atrakcjami, takimi jak pyszny góralski poczęstunek, muzyka oraz liczne konkursy i zabawy, a wśród nich obowiązkowy wyścig na "nartach strążyskich".

Organizatorem Święta Ulicy Strążyskiej był Związek Podhalan Oddział Zakopane, a także Karczma "Żabi Dwór" i "Bąkowa Gazdówka", Jan Chyc, Grill Bar "Amicus" oraz Biuro Promocji Zakopanego. Patronat medialny objął Podhalański Serwis Informacyjny WATRA.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży VAniołek duży VAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Ludowe etui na telefon IILudowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm
    25 zł
  • Śpiewki i nuty - Trebunie TutkiŚpiewki i nuty - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. 1 Ozwodne  2:21 2 Krzesane  4:26 3 Janosikowe  5:44 4 Ozwodne zbojnickie  2:24 5 Duchowe  4:55 6...
    30 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.